DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA BRONZ VE GÜMÜŞ MADALYA MUTLULUĞU

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA BRONZ VE GÜMÜŞ MADALYA MUTLULUĞU

Mısır’da devam eden 16. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda TSSF Paletli Yüzme Genç Milli Takımı’mız bir gümüş, bir bronz madalyaya daha imza attı.

Mısır’ın Sharm El Sheikh şehrinde önceki gün başlayan, 4 Temmuz’da sona erecek olan 16. CMAS Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası’nın dün yapılan 4×50 metre su üstü kadın erkek karışık bayrak yarışında Türk Milli Takımı gümüş madalya kazandı. Onur Berke Kuyumcu, Beril Ülker, Miray Tuncel, Yiğit Yılmaz’dan oluşan Türk Milli Takımı 1 dakika 8 saniyede yarışmayı tamamlayarak Dünya İkincisi oldu. Yarışmada birinci olan Rus Milli Takımı, 1 dakika 7.35 saniyelik derecesiyle aynı zamanda yeni dünya rekorunun da sahibi oldu. Üçüncülüğü ise 1 dakika 10 saniyelik derecesiyle Estonya Milli Takımı kazandı.

TUĞCAN KAYTAR’DAN İKİNCİ BRONZ MADALYA

Dün yapılan bir diğer mücadele olan erkekler 200 metre su üstü final yarışında Milli Sporcumuz Tuğcan Kaytar, 1 dakika 25.15 saniye ile dünya üçüncüsü oldu. Rusya’dan Egor Kachmashev 1 dakika 23.41 saniye ile Dünya Şampiyonu olurken, gümüş madalyayı 1 dakika 25.08 saniye ile Çek Cumhuriyeti’nden Filip Latal aldı.

Başarılı Milli Sporcumuz Tuğcan Kaytar, bu madalya ile birlikte 16. CMAS Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası’nda ikinci bronz madalyasını aldı. Kaytar, yarışların ilk gününde 100 metre su üstünde bronz madalya kazanmıştı. Dünya Şampiyonası’nın ilk iki gününde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Genç Milli Takımı’mız 2 bronz, 1 gümüş toplam 3 madalyaya imza attı.

“MİLLİLERİMİZİN POTANSİYELİ MADALYA SEVİYESİNDE”

4 Temmuz’da sona erecek olan şampiyonada su üstü, dip, tüp, çift palet ve bayrak disiplinlerinde 29 ülke sporcuları mücadele ediyor. Katılan ülke sayısının rekor düzeyde olduğu belirtildi. TSSF Paletli Yüzme Genç Erkek ve Bayan Milli Takımı Kafile Başkanı ve CMAS Paletli Yüzme Komisyon Üyesi Özgür Alemdar, “Sporcularımızın büyük çoğunluğu en iyi derecelerini yüzüyor. Artık Türkiye rekoru kırmanın dünya şampiyonluğuna denk geldiği seviyelerdeyiz. 2 bronz, 3 gümüş madalyaya ilk iki günde imza atmamız da bunun göstergesi. Gururlu ve heyecanlıyız. Tüm sporcularımızın potansiyeli madalya seviyesinde. Mısır’da böylesine sıcak bir havada açık havuzda mücadele etmek son derece zor. Güçlü rakiplerine karşı bu zorluğun üstesinden başarıyla gelen takımımıza inancımız sonsuz” dedi.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN’DEN KUTLAMA MESAJI

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen de, Dünya Şampiyonluğu’nun ilk iki gününde 3 madalyaya imza atan Milli Takım ve sporcularını gönülden kutladığını belirterek, “İnşallah şampiyona sonuna kadar bu gurur tablomuzu daha da büyütürüz” diye konuştu.

PALETLİ YÜZME MİLLİ TAKIM KADROMUZ

Özgür Alemdar başkanlığında, Reşit Çevir, Ali Göz, Eşref Ayvaz antrenörlüğündeki Paletli Yüzme Genç Kadın Milli Takımı’mızda Buse Çeliker, Ceren Güran, Selin Aksu, Ela Çeltik, Beril Ülker, Nisanur İlkim Erzurumlu ve Miray Tunçel yer alırken, Erkek Milli Takımı’mız Yiğit Yılmaz, Onur Berke Kuyumcu, Tuğcan Kaytar, Mehmet Emre Çolaklar, Kaan Demir ve Kerem Vatansever’den oluşuyor.

Hakkında