DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI BRONZ MADALYA İLE AÇTIK

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI BRONZ MADALYA İLE AÇTIK

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Genç Milli Takımı’mız, Mısır’daki 16. CMAS Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası’nı bronz madalya ile açtı.

Kadınlar ve erkekler kategorisinde katıldığımız Dünya Şampiyonası’nın dün yapılan ilk gün yarışlarında erkeklerde Tuğcan Kaytar 100 metre su üstünde bronz madalyaya imza attı. Tuğcan Kaytar’ın 8 sporcu arasında 36.29 saniyelik derecesiyle üçüncü olduğu müsabakada, Kolombiyalı Andres Felipe Molano Torres 35.54 saniyelik derecesiyle ikinci olurken, altın madalyayı 34.55 saniyelik derecesiyle Rus Egor Kachmashev aldı.

4 Temmuz’da sona erecek olan şampiyonada Millilerimiz, su üstü, dip, tüp, çift palet ve bayrak disiplinlerinde 29 ülke sporcularının mücadele ettiği yarışmalarda madalya kürsüsü için palet vuruyorlar. Mısır’ın Sharm El Sheikh şehrinde, rekor sayıda ülkenin katılımıyla devam eden 16. CMAS Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası’nda Tuğcan Kaytar’dan madalya beklentilerinin gerçekleşmesinin sürpriz olmadığını belirten TSSF Paletli Yüzme Genç Erkek ve Bayan Milli Takımı Kafile Başkanı ve CMAS Paletli Yüzme Komisyon Üyesi Özgür Alemdar, “Onur Berke Kuyumcu, Beril Ülker gibi güçlü isimlerimiz var. 4×100 ve 4×200 metrede, ayrıca 4×50 metre karma bayrak takımlarımızı da madalyaya yakın görüyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız. Geçen yıllarda kadın ve erkek kategorilerinde gençler dünya şampiyonluğu başarılarına imza atan bir ülkeyiz” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Tuğcan Kaytar’ı kutladığını söyleyerek, “Tuğcan Kaytar, Dünya Şampiyonası’nın ilk gününde bizleri gururlandırdı, umutlarımızı yeşertti. Genç sporcumuzu gönülden kutluyorum. Milli sporcularımıza yeni madalyalar alması temennisiyle başarılarının devamını diliyorum” dedi.

PALETLİ YÜZME MİLLİ TAKIM KADROMUZ

Özgür Alemdar başkanlığında, Reşit Çevir, Ali Göz, Eşref Ayvaz antrenörlüğündeki Paletli Yüzme Genç Kadın Milli Takımı’mızda Buse Çeliker, Ceren Güran, Selin Aksu, Ela Çeltik, Beril Ülker, Nisanur İlkim Erzurumlu ve Miray Tunçel yer alırken, Erkek Milli Takımı’mız Yiğit Yılmaz, Onur Berke Kuyumcu, Tuğcan Kaytar, Mehmet Emre Çolaklar, Kaan Demir ve Kerem Vatansever’den oluşuyor.

Hakkında