DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA İMZA ATAN MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA İMZA ATAN MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

CMAS Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası’nda altın madalyaya imza atan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Büyükler Milli Takımı’mız bugün yurda döndü. Milli Takım kafilesini TSSF yetkilileri, sporcu aileleri ve sporseverler çiçeklerle karşıladı.

Rusya’nın Tomsk şehrinde 3-8 Temmuz tarihleri arasında yapılan CMAS Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden ve paletli yüzme büyüklerde ilk dünya şampiyonluğunu kazanan TSSF Paletli Yüzme Büyükler Milli Takımı, bugün akşam saatlerinde yurda döndü. Milli Takım kafilesi, Moskova’dan kalkan Türk Hava Yolları’na ait SU2132 sefer sayılı uçağıyla bugün saat 17.50’da İstanbul Havalimanı’na indi. Milli takım kafilesi, TSSF yetkilileri, sporseverler ve sporcu aileleri tarafından çiçeklerle ve alkışlarla karşılandı.

1500 m. su üstündeki derecesiyle paletli yüzme büyüklerde ilk dünya şampiyonluğumuza imza atan Milli Sporcumuz Derin Toparlak, “Azimli ve kararlıydım, şampiyonluğu alacağıma olan inancım tamdı. Sonunda Dünya Şampiyonu oldum. Antrenörüme, aileme, federasyonumuza, bu başarımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ülkeme böylesine bir başarıyla döndüğüm için çok mutluyum” dedi.

Milli Takım kafile başkanlığını yapan TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, “Paletli yüzmede gençlerden sonra büyüklerde de dünya şampiyonluğunu kazanmanın ayrı bir heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Milli sporcumuz Derin Toparlak’a tüm sualtı topluluğu ailesi adına teşekkür ediyorum. Bizlere tarifsiz bir gurur yaşattı. Milli takım sporcularımız ve antrenörlerimiz Rusya’daki dünya şampiyonasında ellerinden gelen çabayı ortaya koydular. Ancak bu, gelecekteki uluslararası yarışmalar için çok önemli bir kazanım ve tecrübe oldu. Yeni Derinler göreceğiz inşallah” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE DÖNEN MİLLİ TAKIM KAFİLESİ

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen başkanlığında, Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar, Reşit Çevir, Eşref Esen, Canberk Babaoğlu, Eşref Ayvaz ve Onur Kaplan antrenörlüğündeki Paletli Yüzme Milli Takım kadrosunda, kadınlarda Beril Ülker, Miray Tunçel, Buse Çeliker, Azra Zeynep Ertunç ve Beril Ceren Öztürk, erkeklerde Derin Toparlak, Ömer Faruk Saydam, Onur Berke Kuyumcu, Can Batır, Yiğit Yılmaz, İsmail Kara, Yiğit Kaan Kuştemir ve Cengizhan Şahin yer aldı.

Hakkında