DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

Yeni Zelanda’nın Dünya Şampiyonu, Fransa’nın Dünya İkincisi olduğu, Kanada’da yapılan CMAS 20. Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek erkeklerde Dünya Üçüncüsü olan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi A Milli Takımı’mız dün akşam yurda döndü.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan bronz madalya ile yurda dönen aslan yürekli Millilerimiz, havalimanında TSSF heyeti, aileleri ve sporseverler tarafından karşılandı. Ülkemize yaşattıkları Sualtı Hokeyi Dünya Üçüncülüğü başarısının gururu ve mutluluğu yüzlerinden okunan milli takım kafilesine başkanlık yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, ‘Şampiyonaya 14 ülke katıldı. Gruptaki ilk maçımızda 3-2 yenildiğimiz İngiltere’yle, yarı finalde hatalı hakem kararlarıyla mağlup olduğumuz Yeni Zelanda maçından sonra tekrar eşleştik. İngiltere’yi 2-1 yenmeyi başararak bronz madalyaya uzandık. Türkiye olarak sporcularımızla ne kadar gurur duysak azdır. Onlar sualtında harikalar yaratarak, bayrağımızı madalya kürsüsünde dalgalandırdı. Hepsinin gözlerinden öpüyorum ve ayakta alkışlıyorum onları” dedi.

ŞAMPİYONANIN EN SKORER OYUNCUSU BİLAL EMİN KAHRAMAN

İngiltere karşısındaki 2-1’lik galibiyetin zafer golünü atan Bilal Emin Kahraman, oynadığı maçlarda attığı 14 gol ile şampiyonanın en skorer oyuncusu oldu.

10 MAÇTA 8 GALİBİYET, 35 GOL

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında ve TSSF Sualtı Hokeyi Teknik Kurul Başkanı Kadir Kırlıoğlu antrenörlüğünde 12 kişilik kadrosuyla grup maçlarından dünya üçüncülüğü maçına kadar 10 karşılaşma yapan Millilerimiz, sadece 2 mağlubiyet aldı. 8 maçtan zaferle çıkan A Milli Takımı’mız, ilk maçında İngiltere’ye 3-2, yarı final maçında Yeni Zelanda’ya 3-1 yenildi. Çeyrek final maçında Avustralya’ya karşı tarihimizde ilk galibiyeti alan Millilerimiz 2-1’lik skorla Avustralya’nın bu güne kadar ilk kez çeyrek finalde elenmesini sağladı. Türkiye, 2016 yılında Avustralya’ya yenilerek Dünya İkincisi olmuştu. Bu şampiyonada yaptığı 10 maçta 35 gol atan A Milli Takımı’mız kalesinde ise 14 gol gördü.

 

Hakkında