Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü’nden Almanya’da Üç Madalya

EGE SUALTI RAGBİSİ SPOR KULÜBÜ’NDEN ALMANYA’DA ÜÇ MADALYA

19-21 Mayıs tarihleri arasında Almanya’da yapılan Sualtı Ragbisi Gençler Açık Alman Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Ege UWR, üç ayrı yaş kategorisinde 2 şampiyonluk ve bir üçüncülük elde ederek, uluslararası başarılarına yenilerini ekledi.

U15 kategorisinde 26 gol, U18’de de 58 gol atarak şampiyonluğa ismini yazdıran Ege UWR, U21 yaş kategorisinde üçüncü oldu.

U15 ve U18 kategorilerinde yarı final ve final maçlarında rakipleri karşısında hiç zorlanmadan galibiyete ve şampiyonluğa uzandıklarını belirten Ege UWR Antrenörü Tarkan Laleli, şampiyonluğa giden yolda haftada 6 gün yaptıkları disiplinli antrenmanların çok önemli katkısı olduğunu ifade etti. Tarkan Laleli, “Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen’in destek ve yönlendirmeleri sayesinde takımımız uluslararası bir marka haline geldi. Kurul Başkanımız Prof. Dr. Levent Cavaş’a, her koşulda sporcularımız destekleyen ailelerine teşekkür ediyor, üstün performans ortaya koyan sporcularımızı gönülden kutluyorum” dedi. Laleli, 2018’de yapılacak U21 Dünya Şampiyonası’na giden istikrarlı bir başarı grafiği yakaladıklarının altını çizdi.

Ülkemize zaferlerle dönen Ege UWR’yi tebrik eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Bu başarılar göğsümüzü kabartırken, sualtı ragbisi tarihimizde de önemli kilometre taşlarını oluşturmaktadır.

Sporcularımızı, Antrenörümüz Tarkan Laleli, Kurul Başkanımız Prof. Dr. Levent Cavaş’ı kutluyorum. Başarılarının devamına olan inancımızla her branşımızda olduğu gibi sualtı ragbisine de her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında