Eğitim Ve Kurslar İçin Foça Jandarma Komando Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’ndan Tesis Desteği

Eğitim Ve Kurslar İçin Foça Jandarma Komando Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’ndan Tesis Desteği

Pandemi sürecinde faaliyetleri zaman zaman sınırlanan donanımlı dalış branşımıza yönelik bir destek de Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’ndan geldi.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda Tugay Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak’ı makamında ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan nezaket ziyaretinde, donanımlı dalış eğitim ve kursları da gündeme geldi. Tugay Komutan Tuğgeneral Vedat Çolak, federasyonumuzun donanımlı dalış eğitim ve kurslarının,  komutanlığın tesislerinde yapılabilmesi için gerekli desteği vermeye açık olduklarını belirtti.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Tuğgeneral Vedat Çolak’a ilgi ve desteği için çok teşekkür ederek, “Bu destek gerçekten çok anlamlı. Salgına rağmen donanımlı dalışa olan ilgi ciddi düzeylere ulaştı. Kıyılarımızda muhteşem dalış bölgelerinde turizme ciddi katkı sağlayacak bir potansiyele sahibiz. Umuyoruz ki böylesine güzel destekler sayesinde donanımlı dalışa olan ilgi her geçen yıl artacak, denizlerimizin güzelliğini koruma yönünde sorumluluk daha da yaygınlaşacak, dünyanın her köşesinden turiste bu zenginliğimizi gösterme fırsatı bulacağız” dedi.

Sualtı topluluğu üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur.

Hakkında