Federasyon Başkanı Ve Asbaşkanımız, KKTC Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu’nu Ziyaret Etti

Federasyon Başkanı Ve Asbaşkanımız, KKTC Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu’nu Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sivil Savunma Teşkilatı ile Federasyonumuz arasında imzalanan sualtı sporlarında işbirliği protokolü kapsamında ilk kez yurt dışında  (7-8 Nisan’da) 1 ve 2 yıldız donanımlı dalış eğitmeni pratik sınavlarını gerçekleştirdiğimiz KKTC programımızda, Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ve Asbaşkanımız Prof. Dr. Şamil Aktaş KKTC Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Sayın Alkan Değirmencioğlu’nu ziyaret etti.

Sayın Değirmencioğlu’nun makamında gerçekleşen görüşmede Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “KKTC’de sualtı spor branşlarının gelişmesi için her türlü desteği vermeye hazırız. İlk yurtdışı eğitmenlik sınavımızı burada gerçekleştirdik. Bundan çok mutlu ve heyecanlıyız. Sualtı sporlarında ülkemiz uluslararası bir bilinirliğe ve güce sahip. Başarımızın sırrını ve tecrübelerimizi, KKTC’deki genç sporcu kardeşlerimize de aşılamak, onların en kısa sürede yurtdışındaki yarışmalarda önemli başarılara imza atmaları için Türkiye’de nasıl çalışıyorsak, aynısını burada da yapmaya kararlıyız. Tabi, bu çalışmalar, adım adım ve istikrarlı bir şekilde KKTC Spor Dairesi ve Sivil Savunma Teşkilatı ile tam bir işbirliği kapsamında yürüyecek. KKTC, sualtı sporlarının yapılması ve geliştirilmesi için coğrafi açıdan ciddi bir potansiyele sahip. Genç sporcularımızın bunu değerlendirmesi için desteğimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

Başkanımız Doç. Dr. Özen ve Asbaşkanımız Prof. Dr. Şamil Aktaş, ziyaret sırasında Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Sayın Alkan Değirmencioğlu’na ve Sivil Savunma Teşkilatı’na, sualtı sporlarına gösterdikleri hassasiyet ve işbirliği için teşekkür etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında