Federasyon Başkanımız Sayın Oğuz Aydın Ayvalık bölgesinde bir dizi ziyarette bulunarak, Dalış ve Cankurtarma Merkezlerimiz, Milli Takım Sporcu ve Antrenörlerimiz ile bir araya geldi!

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu başkanı Sayın Oğuz Aydın  federasyon yönetim kurulu üyesi sayın Nurer Gündoğdu, yönetim  kurulu üyesi İrfan Sarıgül güney Marmara kalkınma ajansı Genel Sekreteri Abdullah göç Bey’i  ziyaretinde  Balıkesir Bölgesinde Dalış Turizmi için çalışmalar konusunda projeler üzerine konuşuldu.

*Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ziyaretinden.

 

Heyet olarak   eğitmen Koray Gerçe ile birlikte Ayvalık Belediye başkanı Sayın Mesut Ergin e nezaket ziyaretinde bulundu. Yapılan ziyarette Ayvalık yapılabilecek Sualtı Sporları branşlarımız hakkında görüşmeler yapılırken, Federasyon Başkanı Sayın Oğuz Aydın; Ayvalık’ta dalış turizminim gelişmesi için işbirliği içinde olacaklarını  Sualtı Görüntüleme yarışmasının bir etabının Ayvalık ta yapılmasını istediklerini Ayvalık ın dalış noktaları sualtı flora ve founa bakımından zengin olduğunu uluslar arası fuarlarda ön plana çıkartmak için federasyon olarak üstüne düşen görevi yerine getireceklerini dile getirdi.

*Ayvalık belediye Başkanı Mesut Ergin ziyaretinden.

 

“Doğa ve deniz sporlarını çok önemsiyoruz Ayvalık’ta hizmet veren 4 dalış teknesi var yılda binlerce sualtı sevdalısı sırf dalış için Ayvalık a geliyor aktivite doğa turizmi için dalış çok önemli özellikle  kırmızı mercanlar dalıcıların çok ilgisini çekiyor kırmızı mercanlar uluslar arası fuarlarda bizim  en güçlü yönümüz. Sualtı Sporları Federasyonu ile iş birliği içinde olmak isteriz bölgemizde yapılacak sualtı görüntüleme  yarışmasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyarız” Dedi

 

Ziyaret sonrası Ayvalık ve Küçükkuyu da bulunan dalış okulları cankurtaran merkezleri milli sporcu ve antrenörlerin katılımıyla  bilgilendirme toplantısı yapıldı. Katılımcılar bölgenin sorunlarını çözüm önerilerini sundu.

Ayvalık’ta dalış turizminin daha verimli yapılması sezonun uzatılması için yapılması gerekenler, antik batıkların ve dalışa yasak bölgelerin açılması için kamu kurum ve kuruluşları ile federasyonun koordinasyonu,  yapılması planlanan etkinlikler sergiler sualtı görüntüleme şampiyonası hakkında görüşüldü.

* Dalış ve Cankurtarma Merkezlerimiz, Milli Takım Sporcu ve Antrenörleri toplantısı.

Hakkında TSSF ADMIN