FEDERASYON HEYETİMİZ, SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ VE İMEAK DENİZ TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

FEDERASYON HEYETİMİZ, SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ VE İMEAK DENİZ TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

Federasyon heyetimiz, dün İstanbul’da önemli ziyaret ve görüşmeler gerçekleştirdi. Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Başkan Yardımcımız Atilla Aras, Genel Sekreter Hakan Aktaç ve Spor Koordinatörü İrfan Kara’dan oluşan heyetimiz, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İMEAK Deniz Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Heyetimizi makamında kabul eden İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ile sualtı sporlarındaki mevcut faaliyetler ve pandemi sürecinde yapılanlarla ilgili bilgi veren Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Sayın Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ile bundan sonra pandeminin spora olan etkisi ve yeni sezondaki hedefler konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi. Görüşmede, sualtı spor müsabakalarının İstanbul’da daha çok yapılması konusunda işbirliği konuları ele alındı.

Federasyon heyetimiz, aynı gün İMEAK (İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri) Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran’ı makamında ziyaret etti. Sualtı etkinlikleriyle turizmin canlandırılması konusunda ortak çalışmalar ve hedefler belirleyen federasyonumuz ve İMEAK Deniz Ticaret Odası, pandemi sürecinde dalış merkezlerinin turizme olan katkılarının nasıl daha çok arttırılarak bu merkezlerin ticari kayıplarının hafifletilebileceği konuları ziyaretimiz sırasında gündeme getirilerek Başkan Sayın Tamer Kıran ile değerlendirildi.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, her iki ziyaretin de sualtı branş faaliyetlerimizin mevcut ve gelecekteki durumunu olumlu etkileyecek nitelikte olduğunu ifade ederek, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran’a destek ve ilgilerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Hakkında