Federasyon Kupası’nda Zirvenin Yeni Sahipleri, Deniz Yıldızları ve Byem Spor Kulüpleri Oldu

Federasyon Kupası’nda Zirvenin Yeni Sahipleri, Deniz Yıldızları ve Byem Spor Kulüpleri Oldu

TSSF Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası ve milli takım seçmeleri müsabakalarında kadınlarda İstanbul Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü (BYEM), erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü federasyon kupasının sahibi oldu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Federasyon Kupası’nda, 10’u kadın, 17’si erkek olmak üzere 27 takım mücadele etti.

20-23 Şubat tarihleri arasında Beylikdüzü Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen TSSF Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası ve milli takım seçmelerinde, sualtında nefes kesen mücadeleler yaşandı. Yarışmaların son gününde sıralama, madalya ve final maçlarının heyecanı vardı. Kadınlar kategorisinde final maçı İstanbul Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü ile Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü arasında yapıldı. BYEM, rakibini 5-4’lük skorla mağlup ederek Federasyon Kupası’nı kazandı. Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü gümüş madalya alırken, bronz madalya ODTÜ’yü 3-2 mağlup eden Deniz Yıldızları Spor Kulübü’nün oldu.

Erkekler finalinde Deniz Yıldızları Spor Kulübü ile ODTÜ Spor Kulübü takımı karşılaştı. Deniz Yıldızları Spor Kulübü, rakibini 6-3 yenerek Federasyon Kupası’nı kaldırdı. Yarışmaları ikinci sırada tamamlayan ODTÜ Spor Kulübü gümüş madalya alırken, üçüncülüğü Denizkızı Yüzme Spor Kulübü’nü 6-0 yenen Denizatı Su Sporları Kulübü kazandı.

23 Şubat Pazar günü yapılan kapanış töreninde, madalya kürsüsüne çıkan takımlara ödülleri takdim edildi. Kapanış törenine, TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Beylikdüzü Spor ve Gençlik İlçe Müdürü Doğan Anşin, TSSF Başkan Yardımcısı Atilla Aras, TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, TSSF Kocaeli İl Temsilcisi Celal Kavaz katıldı.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Federasyon Kupası yarışlarına katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum. Kupayı kaldıran ve madalya kazanan takımlarımızı tebrik ederim. 4 gün süren zorlu ve çekişmeli müsabaka maratonu izledik. Bu maçlarda takımlarımızdaki kararlılık ve kazanma tutkusunu gördük. Böyle devam edeceklerine inanıyorum. Gösterdikleri performans, Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mızın kadrosunu da şekillendirecek. Her bir sporcumuzla gurur duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, “Bu organizasyonumuza destek veren başta Spor Genel Müdürlüğü’müz olmak üzere İstanbul ve Beylikdüzü Gençlik ve Spor müdürlüklerine, Beylikdüzü Kaymakamlığı ve Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

FEDERASYON KUPASI CANLI OLARAK YAYINLANDI

Federasyon kupası maçları TSSF’nin youtube sayfasından 4 gün boyunca canlı olarak yayınlandı. Canlı yayın linki: https://www.youtube.com/channel/UCtvFqxdk922xw1ZcEeRSakA

Hakkında