Federasyon Yöneticilerimiz, Milli Sporcu ve Antrenörlerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Aa’yı Ziyaret Etti

Federasyon Yöneticilerimiz, Milli Sporcu ve Antrenörlerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve AA’yı Ziyaret Etti

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Asbaşkanımız Prof. Dr. Şamil Aktaş, Genel Sekreterimiz Hakan Aktaç ve Şehri Şahin, Yönetim Kurulu Üyemiz Zülfü Cüneyt Kılınç, Sualtı Hokeyi Büyükler ve U23 Milli Takımı sporcuları ve antrenörlerimiz, Paletli Yüzme Milli Takımı sporcu ve antrenörlerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Anadolu Ajansı’nı ziyaret ettiler.

Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Sayın Abdurrahman Boynukalın, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Murat Kocakaya, federasyonumuzun yöneticilerimizi ve Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza atan milli takım oyuncu ve antrenörlerimizi makamlarında ağırlayarak, sualtı spor branşlarındaki başarılarımızı, sporcularımızın yaşadıkları sorunları ilgi ve hassasiyetle dinlediler. Başarılı sporcularımızın atamalarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile çözüm odaklı bir çalışma içinde olduklarını belirterek, sualtı sporlarının her zaman destekçisi olacaklarını ifade ettiler.

Federasyon heyetimiz ve Spor Genel Müdürümüz, daha sonra Anadolu Ajansı (AA) Spor Haberleri servisini ziyaret ederek, Spor Haberleri Editör Yardımcısı Hüseyin Doğru ve spor muhabirleri ile görüştüler, Federasyon heyetimiz, sualtı spor branşlarına verdikleri haber desteği için AA spor servisi editör ve muhabirlerine teşekkür etti.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğü’müze, sualtı spor branşlarına gösterdikleri yakın ilgi ve hassasiyetleri için sualtı topluluğu üyeleri adına gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Sualtı sporlarının gelişmesi için her türlü desteği sonuna kadar vermektedirler. En son serbest dalış branşında engelli dalıcı talimatının oluşturulması ve hayata geçmesinde çok kıymetli destekleri oldu. Ziyaretlerimiz sırasında başarılarımızın devam etmesi için sporcularımızın yaşadıkları sorunları ilgiyle dinleyip, çözüm konusunda gerekli çalışmaların yapıldığını belirtmeleri bizler çok sevindirici. Ziyaretlerimiz kapsamında Anadolu Ajansı’ndaki görüşmelerimiz de son derece efektif geçti. Anadolu Ajansı, sualtı spor başarılarımızdaki etkinliklerimizin kamuoyu ile paylaşılması için gerçekten her zaman haber desteğiyle federasyonumuzun yanında. Onlara daha güzel başarı haberlerimizi vereceğimizi ilettik. Anadolu Ajansı’na da destekleri için bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaret heyetinde yer alan milli takım sporcu ve antrenörlerimiz:

  • 14-22 Temmuz’da Avustralya Hobart’ ta düzenlenen CMAS U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda namağlup olarak Dünya Şampiyonu olan Sualtı Hokeyi U23 Milli Takım Antrenörü ve Sualtı Hokeyi Kurul Başkanı Kadir Kırlıoğlu, Milli Takım Antrenörü Murat Önder Ölçmener, Takım Kaptanı İsmail Sarıkaya, Kaptan Yardımcısı Coşkun Orkun.
  • 02-06 Ağustos’ta Rusya’nın Tomsk şehrinde düzenlenen Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Paletli Yüzme Milli Takım sporcuları Ayşe Ceren Yeşilbaş ve Antrenörü Alper Erkmen, Muhammed Emin Bay ve antrenörü Ali Göz
  • 21-27 Ağustos’da Macaristan/Eger’de düzenlenen CMAS Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda Sualtı Hokeyi A Milli Takım Kaptanı Ziya Volkan Aksu ve Kaptan Yardımcısı Fatih Çakar.

   

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında