Federasyon Yönetim Kurulumuzun Cankurtaran ve Dalış Merkezlerimize destek olmak amacı ile almış olduğu kararlar

Federasyon Yönetim Kurulumuzun Cankurtaran ve Dalış Merkezlerimize destek olmak amacı ile almış olduğu kararlar

 • Pandemi nedeniyle mağdur olan Cankurtaran ve Dalış Merkezlerimize destek olmak amacı ile  2020 yılı için şimdiye kadar yetki belgesi alan Cankurtaran ve Dalış Merkezlerimizin,
  – Yetki belgesi, Cankurtaran ve Donanımlı Dalış Eğitmenleri ve Rehber Dalıcı harçları ücretlerinde  2021 yılında %30 indirim uygulanmasına,
  – 2020 yılında henüz yetki belgesi almamış Cankurtaran ve Dalış Merkezlerimiz içinde 2020 yılı içerisinde başvurmaları halinde Yetki belgesi ücreti, Cankurtaran ve Donanımlı Dalış Eğitmenleri ve Rehber Dalıcı harçlarında %30 indirim uygulanmasına karar verilmiştir.
  – Pandeminin uzaması durumunda indirim oranları yönetim kurulumuzca tekrar değerlendirilecektir.
 • Pandemi sürecinde sağlık raporlarının süresi biten Cankurtaran ve Donanımlı Dalış Eğitmenleri ve Rehber Dalıcı sağlık raporları yenileme süresinin pandeminin resmi olarak bitiş tarihinden 15 gün sonrasına kadar uzatılmasına karar verilmiştir.
 • Cankurtaran vize sürelerinin yenileme işlemlerinin pandeminin resmi bitiş tarihinden 3 hafta sonrasına kadar uzatılmasına ve bu süre içerisinde vize süresi biten  Cankurtaranların çalışmalarında sakınca olmamasına karar verilmiştir.
 • Cankurtaran ve Dalış Merkezlerimiz (Eğitmen Eğitimi ve Rehber Dalıcı Eğitimi) Pandemi süresince kursiyerlere Teorik dersleri federasyon gözetimi dahilinde online görüntülü olarak verebilmeleri, online eğitimleri bitirenlerin pandemi bitiminden sonra kalan cankurtaranlar 8(sekiz) saatlik uygulama eğitimlerinin tamamlamalarına  karar verilmiştir.
 • Cankurtaran merkezlerimiz güncelleme eğitimlerini cankurtaranın en son belgesini aldığı eğitim merkezinden güncelleme yapmak kaydı ile teorik ve uzaktan eğitimde tamamlayabilirler.
  Kural sadece pandemi süresince geçerli olup,  pandemi süresi dışında isteyen Merkez isteyen adaya adayı bizzat görerek teorik ve uygulama gerekli eğitimlerini yaptırarak güncelleme yapabilir.

Online Eğitimler :

 1. Eğitim prosedürleri, yoklama, yeterlilik ve eğitime katılma şartlarını sağlamaları gerekmektedir.
 2. Online eğitimler görüntülü olup, hem zaman bildirimi yapılacak hem de eğitime bağlantı linkleri federasyon ile paylaşılacaktır. (belge@tssf.gov.tr ve serkantutgun@tssf.gov.tr)
 3. Eğitime kimlik sahibi kursiyerlerin katılmadığı tespit edilirse aynı cezai işlemler ve yaptırımlar uygulanacaktır.

FORMLAR:

2020-NISAN-TSSF-HARC-ISTEK-FORMU

2020-NISAN-Ek-3-Kurs-Izin-Kurs-Izin-Degisiklik-ve-Kursiyer-Bildirim-Form

Hakkında