FEDERASYONUMUZA, SPORUN ENLERİ 2019’DA “YILIN BAŞARILI FEDERASYONU” ÖDÜLÜ

FEDERASYONUMUZA, SPORUN ENLERİ 2019’DA “YILIN BAŞARILI FEDERASYONU” ÖDÜLÜ

Uluslararası başarılarla dolu bir sezonu geride bırakan Federasyonumuz, Sporun Enleri 2019’da spor federasyonları arasında “Yılın Başarılı Federasyonu” seçildi. Sporun birçok kategorisinde verilen ödüller için dün İstanbul’da yapılan törende, ödülümüzü Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen aldı.

Bakırköy Ata Spor Kulübü’nün düzenlediği ankete katılanlar, Sporun Enleri 2019’un en başarılı isimlerini, sporcularını ve kulüplerini belirledi. Renaissance Polat İstanbul Hotel’de dün yapılan ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı Sporun Enleri 2019 gecesinde, birçok kategoride belirlenen en başarılı isim ve kuruluşa ödülleri verildi. Spor federasyonları arasında en başarılı federasyon olarak seçilen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun “Yılın Başarılı Federasyonu” ödülünü, Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen aldı. Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Özen, son yıllarda sualtı sporlarının birçok branşında katıldığımız hemen her uluslararası yarışmadan şampiyonluklar ve madalyalarla ülkemize dönüldüğüne dikkat çekerek, “Türkiye’nin en büyük federasyonlarından biriyiz. Sualtı topluluğumuzun onbinlerce üyesi adına bu ödülü gurur duyarak alıyorum. 2019’daki uluslararası başarılarımız son yıllarda istikrarlı bir şekilde yükselen başarı grafiğimizin bir yansımasıdır. Bunu 2020 yılına da taşıyacağız. Bu ödülü bize layık gören sporseverlere, organizasyon yöneticilerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sporun Enleri 2019’da Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Yılın Spor İnsanı”, eski Bakan Murat Başesgioğlu “Yaşam Boyu Onur Ödülü”, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz “Yılın En Başarılı Kulüp Başkanı”, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu “Yılın Altyapıya En Çok Önem Veren Başkanı”, Artistik Jimnastik Şampiyonu İbrahim Çolak “Yılın Erkek Sporcusu”, Milli Karateci Serap Özçelik Arapoğlu “Yılın Kadın Sporcusu”, Saran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’a “Türk Sporuna Katkı Ödülü” verildi. Törende birçok farklı kategorilerde ödüller sahiplerini buldu.

Kamuoyuna duyurulur.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında