Federasyonumuzun 20 Üyesi, CMAS Teknik Kurullarına Seçildi

Federasyonumuzun 20 Üyesi, CMAS Teknik Kurullarına Seçildi

Son yıllarda ülkemizde gerçekleştirdiğimiz başarılı uluslararası yarışma organizasyonları ve serbest dalış, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi, paletli yüzme branşlarında Avrupa’da ve dünyada elde ettiğimiz şampiyonluklar ve madalyalarla takdir toplayan Federasyonumuzun üyeleri, CMAS’ın yeni belirlenen teknik kurullarına da damgasını vurdu

Roma’da 10 Haziran’da yapılan CMAS toplantısında alınan kararlarda, CMAS’ın teknik kurullarından 3’ünün başkanı, 1 genel sekreter ve teknik kurul üyelerinin 16’sı Federasyonumuzdan seçildi.

Sualtı sporlarının dünyadaki saygın otoritesi olan CMAS’ın teknik kurullarına geçen yıllara kıyasla Federasyonumuzdan bu kadar fazla sayıda üye seçilmesinin, Türk sualtı sporları ve ülkemiz adına gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye’nin sualtı sporlarında uluslararası başarılarla adından söz ettirdiğini belirten Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, ülkemizin CMAS çalışmalarında ilk kez bu kadar fazla üye ile aktif olarak yer almasını şöyle değerlendirdi: “Son yıllarda gerçekten uluslararası organizasyonlarda önemli ve dikkat çeken, takdir toplayan şampiyonluklara, madalyalara imza attık. Hemen her branşımızda bireysel ve takım oyunlarında ülkemize marka değeri kazandırdık.

Yakaladığımız bu başarı grafiğinin en önemli yansımasını, Başkanlığını Sayın Anna Arzhanova’nın yaptığı CMAS Yönetim Kurulu Üyeleri’nin geçen yıl gerçekleştirdiğimiz 2. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’ndan hemen önce Antalya Kaş’ta toplanmasıyla aldık. CMAS’ın burada aldığı kararlar ile 2017 ve 2018’de 4 ayrı uluslararası yarışmayı ülkemizde gerçekleştireceğiz. Ayrıca CMAS, ilk kez sualtı sporlarıyla ilgili bir akademiyi, ülkemizde Federasyonumuz ile hayata geçirme kararı aldı. Uluslararası CMAS-TSSF Akademi’nin ilkini bu yıl gerçekleştirdik. Aynı tarihte serbest dalışta uluslararası bir antrenman merkezi olma özelliğine sahip CMAS-TSSF Antrenman Merkezi’ni de hizmete açtık. Bütün bu güzel gelişmelerin ardından CMAS teknik kurullarına Federasyonumuzdan toplam 20 üyenin seçilmesi sualtı sporlarında ülkemizin dünya standartlarını yakaladığının en bariz göstergesidir. Federasyonumuza duyduğu güven ve ülkemize gösterdiği ilgi için CMAS Başkanı Sayın Anna Arzhanova’ya teşekkür ediyor, dünya sualtı sporlarına yön veren bu kurullardaki arkadaşlarımızı kutluyor ve başarılar diliyorum.”

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Spor Genel Müdürlüğü’ne ve yerel yönetimlere sualtı sporlarımızın bu noktaya gelmesinde verdikleri destek için de teşekkür etti.

CMAS Teknik Kurullarına Seçilen Federasyon Üyelerimiz ve Görev Tanımları Şöyle:

 

Uzm. Dr. Alp Mustafa GÜNAY Engelli Komisyon Üyesi
Uzm. Dr. Bengüsu MİRASOGLU Bayanlar Spor ve Dalış Komisyonu
Dr. Aslıcan ÇAKKALKURT Bayanlar Spor ve Dalış Komisyonu
Prof. Dr. Bülent ÇAVAŞ Bilimsel Komisyon Genel Sekreteri
Yrd. Doç. Dr. Hakan ÖNİZ Bilimsel Komisyon
Sualtı Kültürel Miras Üyesi
Prof. Dr. Levent ÇAVAŞ Bilimsel Komisyon
Doğayı Koruma Üyesi
Dr. Mehmet Baki YOKEŞ Bilimsel Komisyon
Doğayı Koruma Üyesi
Prof. Dr. Bayram ÖZTÜRK Bilimsel Komisyon
Doğayı Koruma Üyesi
Prof. Dr. Şamil AKTAŞ Sağlık Komisyon Üyesi
Uzm. Dr. Selin Gamze SÜMEN Sağlık Komisyon Üyesi
Levent UCUZAL Apnea Komisyon Başkanı
Orhan ÖLÇÜCÜOĞLU Apnea Komisyon Üyesi
Kerim SABUNCUOĞLU Sualtı Görüntüleme Komisyon Başkanı
Yrd. Doç. Dr. Asım DUMLU Sualtı Görüntüleme Üyesi
Prof. Dr. Levent ÇAVAŞ Sualtı Ragbisi Komisyon Başkanı
Tarkan LALELİ Sualtı Rabisi Komisyon Üyesi
Arş. Gör. Münir Cansın ÖZDEN Zıpkınla Balık Avlama Komisyon Üyesi
Cenk SEVİNÇ Sualtı Hokeyi Komisyon Üyesi
Özgür ALEMDAR Paletli Yüzme Komisyon Üyesi

 

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında