FEDERASYONUMUZUN ANTALYA’DAKİ DÜNYA SAĞLIK, SPOR TURİZMİ FUARINDA

FEDERASYONUMUZUN ANTALYA’DAKİ DÜNYA SAĞLIK, SPOR TURİZMİ FUARINDA

Federasyonumuz, Cumhurbaşkanlığı’mızın himayesinde 165 ülkenin katılımıyla bu yıl 3.sü gerçekleştirilen Antalya’daki Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’ndaki standıyla Türkiye’nin dalış noktalarının tanıtımını yaptı.

4 Nisan’da başlayan ve bugün sona erecek olan fuara Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen , Genel Sekreterimiz Hakan Aktaç  ve Federasyonumuz Çevre Kurulu  Başkanı  Tahsin Ceylan da katıldı. Ayrıca Fuarda Tahsin Ceyhan’ın yaptığı “Sualtı Cenneti Antalya” filmi, Çekya’daki Paf Tachov Film Festivali’nde profesyonel kategoride birincilik ödülü kazanan belgeselde gösterildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu standımızı ziyaret etti. Sayın Bakan’ımız en yakın zamanda donanımlı dalış yapmak arzusunda olduklarını belirterek, Türkiye’yi spor turizminde bir marka haline getirmek için ne gerekiyorsa sabırla, özveriyle, çok çalışarak hayata geçireceklerini söyledi.

50 binin üzerinde ikili görüşmeyle turizm ekonomisine 30 milyar dolarlık katkı sağlamayı hedefleyen fuarla ilgili açıklamada bulunan Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Donanımlı dalış merkezlerimiz dünyanın her bölgesinden dalış tutkunlarının ilgi odağı. Kaş, Antalya sahilleri, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Saroz Körfezi başta olmak üzere denizlerimizin eşsiz habitatı ve tarihi zenginliklerini bu güzel fuar ortamında bir kez daha yabancı ziyaretçilere sunma imkânı bulduk. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı’mız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında