FEDERASYONUMUZUN İLK KEZ DÜZENLEDİĞİ “ATLETİK PERFORMANS GELİŞTİRME SEMİNERİ”NDE 55 ANTRENÖR SERTİFİKASINI ALDI

FEDERASYONUMUZUN İLK KEZ DÜZENLEDİĞİ “ATLETİK PERFORMANS GELİŞTİRME SEMİNERİ”NDE 55 ANTRENÖR SERTİFİKASINI ALDI

Federasyonumuzun antrenörlere yönelik ilk kez gerçekleştirdiği “Sualtı Sporlarında Atletik Performans Geliştirme Semineri” yoğun ilgi ve katılımla sona erdi.

16-17 Mart tarihlerinde Marmara Üniversitesi’nin İstanbul Beykoz’daki Spor Bilimleri Fakültesi’nde teorik ve spor salonunda yapılan pratik eğitimleri kapsayan seminerde 55 antrenöre katılım sertifikası verildi. Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen’in eşlik ettiği, Spor Koordinatörü İrfan Kara’nın hazır bulunduğu seminerde katılımcılara Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Federasyonumuzun Antrenör Eğitim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İrfan Gülmez tarafından eğitim verildi.

Antrenörlerin gelişimine, dolayısıyla sporcuların performansına katkıda bulunan birer günlük eğitim programının bir ilk olduğunu ve bundan sonra da devam edeceğini belirten Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Son derece faydalı pratik ve teorik bilgileri, değerli eğitmenimiz Doç. Dr. İrfan Gülmez antrenörlerimize aktardı. Ücretsiz seminerimize antrenörlerimizden yoğun ilgini olması gerçekten sevindirici bir tablo. Katılan bütün antrenörlere, eğitmenliği üstlenen değerli akademisyenimize, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı’mız Sayın Prof.Dr. Salih Pınar’a ve yardımcılarına çok teşekkür ediyorum. Onların bu desteği sayesinde çok önemli bilgiler antrenörlerimizden sporcularımıza aktarılacak, daha başarılı gençleri yetiştirmemiz de önemli bir adım teşkil edecek” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında