GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ PALETLİ YÜZME C-D-E KATEGORİSİ BİREYSEL İL ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ PALETLİ YÜZME C-D-E KATEGORİSİ BİREYSEL İL ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Federasyonumuzun Gaziantep il temsilciliği tarafından gerçekleştirilen Paletli Yüzme C-D-E Kategorisi Bireysel İl Şampiyonası sona erdi.

Şehitkamil Belediyesi Alleben Kapalı Yüzme Havuzu’nda 7 spor kulübü ile ferdi sporcuların katıldığı il şampiyonasında 33’ü erkek, 28’i kız toplam 61 sporcu mücadele etti. 23-24 Şubat’ta yapılan yarışmalar, çift palet ve su üstü disiplinlerinde gerçekleştirildi. Kızlarda şampiyonluk kürsüsüne en çok çıkan isimler belli oldu. C kategorisinde yarışan Dinamik GSK’dan Dilay Ünlü 100, 200, 400 ve 800 metre su üstünde 4 kez il şampiyonluğuna imza attı. Aynı başarıyı D kategorisinde yarışan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nden Derin Özenel 50, 100, 200 ve 400 metre su üstü disiplinlerindeki il şampiyonlukları ile tekrarladı. Erkeklerde D kategorisinde yarışan Dinamik GSK’dan Mustafa Tuğra Arul da 4 kez birincilik kürsüsüne çıktı. 50, 100, 200 ve 400 metre su üstünde il şampiyonu oldu.

Federasyonumuzun Gaziantep İl Temsilcisi Okan Terkin, il şampiyonluğunun başarılı bir organizasyonla yapıldığını belirterek, “Covid-19 tedbirleri doğrultusunda sporcularımızın sağlığı için havuz kenarlarında bekleme ve dinlenme alanını her spor kulübümüz için ayrı ayrı belirledik. Maske, mesafe ve temizlik kuralları yarışma boyunca uygulandı. Sporcularımız, madalyalarını sosyal mesafe kuralları gereği kendileri taktı” dedi.

Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen, Gaziantep İl Temsilcisi Okan Terkin’e, desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Muhammet Rıdvan Fadıloğlu ve Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay’a teşekkür ederek, yarışmaya katılan spor kulüplerini ve madalya kazanan sporcuları ayrıca kutladığını belirtti.

Hakkında