GAZİANTEP’TE PALETLİ YÜZME BRANŞINDA YAPILAN İKİ AYRI İL YARIŞMASINDA SPORCULAR 180 MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

GAZİANTEP’TE PALETLİ YÜZME BRANŞINDA YAPILAN İKİ AYRI İL YARIŞMASINDA SPORCULAR 180 MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Federasyonumuzun 2021 yılındaki ilk yarışmaları il bazında Gaziantep’te yapıldı. Organizasyonu TSSF Gaziantep İl Temsilcimiz Okan Terkin tarafından gerçekleştirilen yarışmalar, paletli yüzme branşımızda ocak ve şubat aylarında düzenlendi. Yarışmalarda başarılı sporcular 180 madalya ile ödüllendirildi.

Gaziantep’in Kurtuluş Günü için 12-13 Ocak’ta yapılan 9. Geleneksel Paletli Yüzme Bireysel Kurtuluş Günü Yarışması ve 2-3 Şubat’taki Paletli Yüzme Gençler ve Büyükler İl Birinciliği Yarışması’nda toplam 17 spor kulübünden 121 sporcu mücadele etti. 73 erkek, 48 kadın sporcu su üstü (mono palet), çift palet ve dip kategorilerinde madalya kürsüsü için mücadele etti. Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzu’nda yapılan müsabakalarda, üç ayrı kategoride dereceye giren sporcular 180 madalya ile ödüllendirildi.

Federasyonumuzun Gaziantep İl Temsilcisi Okan Terkin, il bazında da olsa sezonun ilk yarışmalarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Covid-19 tedbirleri gereği yarışmaları seyircisiz yaptık. Spor kulüplerinden yarışmaya katılacak antrenör ve sporcuların HES kodları il temsilciliğimiz aracılığıyla havuz yönetimlerine iletildi. Katılımcılar, HES kodları incelenerek havuz alındı. Her kulübün sosyal mesafeye göre havuz çevresinde bekleme alanları oluşturuldu. Sadece antrenman ve yarışma depar taşlarına gidilirken sporcular maske takmadı. Bu zamanlar dışında maske taktılar. Kürsüye çıkan sporcularımız madalyaları yine önlemler çerçevesinde kendileri alıp taktılar” dedi.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Covid-19 tedbirleri kapsamında il bazında geniş katılımlı yarışmaları başarıyla gerçekleştirdikleri için federasyonumuzun Gaziantep İl Temsilcisi Okan Terkin’e, desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Muhammet Rıdvan Fadıloğlu ve Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay’a teşekkür ederek, “Yarışmalara katılan ve başarı sağlayan tüm sporcu ve kulüplerimizi kutluyorum. Salgın tedbirleri kapsamında çok önemli bir organizasyon tecrübesi de edindiler aynı zamanda” diye konuştu.

Hakkında