GELECEĞİN SPORCULARI, YAZ ŞAMPİYONASI İÇİN PALET VURACAK

GELECEĞİN SPORCULARI, YAZ ŞAMPİYONASI İÇİN PALET VURACAK

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun yarışma takviminde yer alan 2018 Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Yaz Şampiyonası heyecanı yarın İstanbul’da başlıyor.

Beylikdüzü Spor Kompleksi’ndeki olimpik yüzme havuzunda yapılacak mücadelelerde 32 spor kulübünden 152 bayan, 175 erkek sporcu Türkiye yaz şampiyonu olmak için palet vuracak. Yarın başlayacak ve 1 Temmuz’da sona erecek müsabakalar gençler B, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde gerçekleştirilecek. Gençler B kategorisinde yarışacak sporcular su üstü, dip, tüp ve çift palet disiplinlerinde mücadele ederken, yıldızlar ve küçüklerdeki yarışlar, suüstü ve çift palet disiplinlerinde yapılacak. Yaz Şampiyonası’nın açılış töreni, 29 Haziran’da saat 16:00’da olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, katılan bütün sporcularına başarılar dileyerek, “Paletli yüzmede son yıllarda yakaladığımız dünya şampiyonlukları başarısını devam ettirmek için altyapıya gerçekten çok önem veriyoruz. Minik sporcularımızdan yeni şampiyonlar çıkarmak için bu ve buna benzer ulusal yarışmaları düzenlemeye devam ederek, onları uluslararası sporcular olarak yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Doç. Dr. Özen, Yaz Şampiyonası organizasyonuna önemli desteği olan Spor Genel Müdürlüğü, Beylikdüzü Kaymakamlığı ve Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne de teşekkür ettiğini belirtti.

TSSF 2018 Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Yaz Şampiyonası Programı: 

Yarışma yeri:                                    Beylikdüzü Spor Kompleksi Olimpik Yüzme Havuzu

Açılış töreni:                                      29 Haziran Cuma saat 16:00

Yarışma gün ve saatleri:              29 Haziran Cuma saat 09:30-18:30

30 Haziran Cumartesi saat 09.30-18:30

01 Temmuz Pazar saat 09:00-14:00

Kapanış ve ödül töreni:                01 Temmuz Pazar saat 14:30

Hakkında