GENÇ PALETLERİN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU SONA ERDİ

GENÇ PALETLERİN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU SONA ERDİ

ALİ ARAS ÖDÜM’DEN 5 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gerçekleştirilen Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası dün sona erdi. 280 sporcunun yarıştığı şampiyonada en çok altın madalyayı, 5 kez birincilik kürsüsüne çıkan Ali Aras Ödüm aldı.

27-29 Aralık’ta Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki GHSİM Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan TSSF Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası heyecanlı mücadelelere sahne oldu. Şampiyonada, 29 spor kulübünden 139’u kız, 141’i erkek 280 sporcu yarıştı. Madalya kürsüsü için çift palet, suüstü, dip ve tüp disiplininde genç B, yıldız ve küçükler yaş gruplarında yarışmalar gerçekleştirildi. 50 ila 800 metre arasında çeşitli mesafelerde yapılan müsabakalarda şampiyonluk kürsüsüne en çok çıkan isim Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Ali Aras Ödüm oldu. Ali Aras Ödüm küçüklerde katıldığı 50 ve 200 metre çift palet, 50, 100 ve 200 metre suüstü yarışlarının hepsinde şampiyonluğa imza attı.

Kızlar kategorisinde 3’er altın madalya alan 4 sporcu, şampiyonada birincilik kürsüsüne en fazla çıkan isimler oldu. İstanbul 34 Spor Kulübü’nden Irmak Ertemel, yıldızlar yaş grubunda 400 metre çift palet, 50 ve 100 metre suüstünde altın madalya aldı. Aynı spor kulübünden Alya Atlas Akansel ise 50, 100 ve 200 metre çift palette şampiyonluklar kazandı. Elazığ’dan ferdi olarak katılan Tuanna Aldı, yıldızlar yaş grubunda 200, 400 ve 800 metre suüstünde birincilik kürsüsüne çıktı. Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Erbil, gençler yaş grubunda 50, 100 ve 800 metre suüstünde 3 kez şampiyonluğa uzandı.

Dün yapılan kapanış töreninde, son gün yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Ödüller, törene katılan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, TSSF Başkan Yardımcısı Atilla Aras, TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gökhan Yavaşer, TSSF Kocaeli İl Temsilcisi Celal Kavaz tarafından verildi. Federasyonun sporculara sağladığı malzeme desteği kapsamında monopalet çantaları da sporculara hediye olarak dağıtıldı.

Sona eren şampiyona ile ilgili açıklama yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Şampiyonluk kürsüsüne çıkan ve madalya alan tüm sporcularımızı, kulüplerini ve ailelerini kutluyorum. Yüksek bir katılım oldu. Bu çok sevindirici. Yarışmalarda palet vuran bütün sporcularımıza teşekkür ediyorum. Sporcularımızın motivasyonunu arttırmak için verdiğimiz monopalet çanta malzeme desteğimiz hız kesmeden devam edecek. Ayrıca Kocaeli il ve ilçe spor müdürlüklerine, ilgili yerel yönetimlere verdikleri değerli desteklerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Hakkında