Genç Sporcular, Türkiye Şampiyonluğu İçin Palet Vuracaklar

Genç Sporcular, Türkiye Şampiyonluğu İçin Palet Vuracaklar

TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası bugün Mersin’de başladı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen şampiyonada 23 spor kulübünden 194 genç sporcu şampiyonluk kürsüsü için palet vuracak.

Mersin GHSİM Olimpik Yüzme Havuzu’nda 6-8 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nda heyecan, bugünkü sabah seansında kadınlar 100 metre suüstü yarışıyla başladı. Genç A, genç B ve yıldızlar yaş gruplarında yapılacak olan şampiyonluk mücadelelerinde, 23 spor kulübünden 111’i erkek, 83’ü kadın olmak üzere toplam 194 sporcu yarışacak. Suüstü, çift palet, dip, tüp ve bayrak yarışı disiplinlerinde palet vuracak olan sporcular, 50 ila 1500 metre mesafe arasındaki yarışlarda mücadele edecekler.

Şampiyonaya katılan tüm spor kulüplerine ve sporcularına başarılar dilediğini ifade eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Hem kulüp, hem sporcuların yoğun bir katılımı söz konusu. Bu da rekabetin yüksek olacağı yarışmalar izleyeceğiz demektir. Sporcularımızın her defasında bir adım daha ileri gitmesi için rekabeti teşvik eden organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Paletli yüzme, gençler ve büyüklerde Türkiye’mizin dünyada şampiyonluklara imza attığı bir branşımız” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Mersin İl Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne, şampiyonaya verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

TSSF PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PROGRAMI:

 • Yer: Mersin GHSİM Olimpik Yüzme Havuzu
 • Tarih: 6-8 Mart 2020
 • Açılış töreni: 6 Mart Cuma saat 16:00
 • Yarışlar:
  6 Mart Cuma saat 09:30-18:30
  7 Mart Cumartesi saat 09:00-18:00
  8 Mart Pazar saat 09:00-13:30
 • Kapanış töreni: 8 Mart Pazar saat 14:00

Hakkında