GENÇLİK VE SPOR BAKANI’MIZ, FEDERASYON BAŞKANIMIZ, BAŞKAN YARDIMCIMIZ VE GENEL SEKRETERİMİZİ İLE MİLLİ SPORCU VE ANTRENÖRLERİMİZİ KABUL ETTİ

GENÇLİK VE SPOR BAKANI’MIZ, FEDERASYON BAŞKANIMIZ, BAŞKAN YARDIMCIMIZ VE GENEL SEKRETERİMİZİ İLE MİLLİ SPORCU VE ANTRENÖRLERİMİZİ KABUL ETTİ

Federasyon Başkanı’mız Doç. Dr. Şahin Özen, Başkan Yardımcısı Atilla Aras, Genel Sekreter Hakan Aktaç, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza atan Sualtı Hokeyi Milli Takımı antrenör ve sporcuları, yine uluslararası madalyalarla bayrağımızı dalgalandıran Paletli Yüzme Milli Takım sporcularından oluşan sualtı topluluğu heyetimiz, Gençlik ve Spor Bakanı’mız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdürlüğü ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Sayın Metin Bulut’u makamlarında ziyaret etti.

Nezaket ziyaret kapsamında gerçekleşen görüşmelerde Gençlik ve Spor Bakanı’mız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na sualtı spor branşlarında son yıllarda ülkemizin uluslararası alanda elde ettiği tarihi başarılar, sualtı sporlarındaki gelişmeler ve hedeflerle ilgili bilgiler aktarıldı. Heyetimizi kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı’mız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, elde edilen başarıların Türk sporu adına gurur verici olduğunu belirterek, heyetimizdeki sporcuları kutladı ve bir süre sohbet etti.

Federasyon Başkanı’mız Doç. Dr. Şahin Özen, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederek, “Genç sporcuların, devletimiz tarafından desteklenmesi, gösterilen ilgi, başarı yönelik motivasyonlarını arttırmaktadır. Sualtı sporlarında aldığımız uluslararası şampiyonluklar ve madalyaların ardında yılların tecrübesi, disiplinli ve bilimsel içerikli çalışma, sporcuların inanılmaz fedakarlıkları, azmi ve kararlılığı var. Bu başarılarımız artarak devam edecek. İnşallah bir sonraki ziyaretimizde Sayın Bakan’ımızla yeni başarı ve madalyaları paylaşacağız” dedi.

Ziyaretin ardından heyetimiz, Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Sayın Murat Kocakaya, Sayın Veli Ozan Çakır ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Sayın Metin Bulut ile görüştüler. Heyetimiz ve sporcularımız Sayın Kocakaya, Sayın Çakır ve Sayın Bulut’a sualtı sporlarındaki tarihi başarılar, gelişmelerle ilgili bilgiler verildi. Yeni projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ve sualtı topluluğu ailesi olarak, Sayın Bakan’ımıza ve Sayın Genel Müdür Yardımcıları’mıza sualtı sporlarına gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında