HAKEM EĞİTİM SEMİNERLERİ 24-25 KASIM’DA ANKARA’DA, 01-02 ARALIK’DA İSTANBUL’DA DÜZENLENECEKTİR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde ANKARA Doku Okulları’nda ve 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde İSTANBUL Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezinde “Hakem Eğitim Semineri” düzenlenecektir.
1. Seminere katılmak için hakemlerin; https://goo.gl/forms/ZBWQMFWscZlFAu552 adresine tıklayarak digital ortamda doldurarak ve aşağıda örneği bulunan hakem bilgi formunu doldurarak en geç 17 Kasım 2018 tarihi Cuma günü saat 17.00’ye kadar 0216 348 55 44 numaralı faksa veya info@tssf.gov.tr mail adresine göndererek müracaat etmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonraki müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

2. Hakemlerin 2018-2019 sezonu yarışmalarında görev alabilmesi için “Hakem Eğitim Seminerine” katılması gerekmektedir. Aksi takdirde sezon içerisinde görevlendirme yapılmayacaktır.
3. Seminerde Uygulamalı Havuz Testleri yapılmayacaktır. Uygulama testleri MHK tarafından güncellenmekte ve her branşa uygun hale getirilmektedir. İlgili branşların yarışmalarında uygulama testleri yapılacaktır.
4. Seminere katılan hakemler aşağıdaki belgeleri dosyalarına konmak üzere seminer sabahı 09.00’da Federasyon görevlilerine teslim edeceklerdir.
• Katılımcılar TSSF/CMAS dalıcı belgelerinin “Aslını” yanlarında getireceklerdir.
• Sağlık raporu (Herhangi bir sağlık ocağından alınabilir veya 2018-2019 sezonu yarışmalarında görev almasını engelleyici herhangi bir sağlık problemi olmadığını beyan eden dilekçe.
• “Sabıka Kaydı Yoktur” belgesi (e-devlet şifresi ya da savcılıktan alınabilir)
• İkametgah Belgesi (e-devlet şifresi ya da nüfus müdürlüklerinden alınabilir)
• 1 adet fotoğraf
• Hakem İstek Formunu doldurarak 80 TL “Vize Ücreti” kredi kartı veya banka eft yoluyla yatırmak. (2019 yılında ücretlerde artış olması durumunda ek olarak yatırılacaktır)

TERFİ DİLEKÇESİ

HAKEM BİLGİ FORMU

NOT: Eksik evrak teslim edenler seminere katılamayacaklardır.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Seminer tarihini ve yerini değiştirebilir.
NOT: Seminer, başvuruların en az 10 kişi olması durumunda açılabilecektir.

HAKEM TERFİ SINAVI
24-25 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da ve 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan “Hakem Eğitim Semineri”nde TSSF Hakem Talimatının 19, 20 ve 21. maddelerinde yer alan terfi süre ve şartlarını tamamlayan hakemlerimiz için terfi sınavı yapılacaktır.
Hakem Talimatı Madde 23-(1)’e göre “Bulunduğu kategoriden bir üst kategoriye terfi etmek isteyen hakemler, TSSF Sualtı Sporları Hakem Talimatı’nın 19, 20, 21 ve 22. maddelerinde geçen, terfi etmek istedikleri kategorideki hakem olabilme şartlarını yerine getirdiklerine dair bir dilekçe ile MHK’na başvurarak açılacak terfi sınavlarına girebilirler.”denilmektedir.
Yazılı terfi sınavında başarılı olan adaylar için Uygulamalı Havuz Testleri sezon içinde müsabakalarda yapılacaktır.
Bu kapsamda terfi sınavına katılacak olan hakemlerimizin ekte yer alan dilekçeyi hazırlayarak Seminerde MHK’na teslim etmesi gerekmektedir.

Hakkında TSSF ADMIN