Hakem Terfi Sınavı Hakkında

04-05 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da Burhan Felek Milli Takımlar Hazırlık Kamp Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenecek olan “Hakem Eğitim Semineri”nde TSSF Hakem Talimatının 19. , 20.ve 21. maddelerinde yer alan terfi süre ve şartlarını tamamlayan hakemlerimiz için terfi sınavı yapılacaktır.

Hakem Talimatı Madde 23-(1)’e göre “Bulunduğu kategoriden bir üst kategoriye terfi etmek isteyen hakemler, TSSF Sualtı Sporları Hakem Talimatı’nın 19, 20, 21 ve 22. maddelerinde geçen, terfi etmek istedikleri kategorideki hakem olabilme şartlarını yerine getirdiklerine dair bir dilekçe ile MHK’na başvurarak açılacak terfi sınavlarına girebilirler.”denilmektedir.

Yazılı terfi sınavında başarılı olan adaylar sezonun ilk müsabakasından başlamak üzere müsabakalara sırayla görevli olarak çağrılacaklardır. Uygulamalı havuz testi çağrıldıkları müsabakada yapılacaktır. Havuz testinde başarılı olan hakemler daha sonraki müsabakalara terfi oldukları seviye ile katılacaklardır. Çağrıldıkları müsabakada terfi olmadan önceki seviye geçerli olacaktır.

Bu kapsamda terfi sınavına katılacak olan hakemlerimizin aşağıda yer alan dilekçeyi hazırlayarak 01 Kasım 2017 tarihine kadar Federasyonumuza başvuruda bulunması gerekmektedir.

Dilekçe için TIKLAYINIZ.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında