Havuzdan Namağlup Çıkarak Federasyon Kupasını Kaldırdılar

Havuzdan Namağlup Çıkarak Federasyon Kupasını Kaldırdılar

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2018 yılı etkinlik takviminde yer alan Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Federasyon Kupası’nı erkeklerde Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü, kadınlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

 

Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü

Antalya’nın Alanya ilçesinde sporseverler, dünyanın en zorlu kontakt sporu olarak gösterilen sualtı ragbisinde Federasyon Kupası mücadelelerinin heyecanını yaşadılar. 22-25 Mart tarihleri arasında 8 spor kulübünden 6 kadın, 8 erkek sualtı ragbisi takımı rakiplerini yenmek için Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’na daldılar.

HİÇ YENİLGİ ALMADAN KUPAYA UZANDILAR

Geçen yıl Avrupa Şampiyonluğu kazandığımız sualtı ragbisinde, erkekler kategorisindeki  Federasyon Kupası’nı 7 maçta 7 galibiyet alan Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü kazandı. İkincilik kürsüsüne İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü çıkarken, üçüncülüğü Manisa İl Emniyet Polis Gücü Spor Kulübü kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
Manisa İl Emniyet Polis Gücü Spor Kulübü

Kadınlar kategorisinde sualtındaki mücadelelerden 5 maçtan 5 galibiyetle namağlup çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Federasyon Kupası’nı kaldırdı. İkinciliği Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü alırken, üçüncülük kürsüsüne Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü çıktı

Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü
Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü

Yapılan maçlarda takım sporcularının ortaya koyduğu performanslar dikkate alınarak, bu yıl ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek Sualtı Ragbisi Milli Takımı’nın aday kadrosu da şekillenecek.

TSSF Spor Koordinatörü İrfan Kara, TSSF Teknik Koordinatör Serkan Tutgun ve TSSF Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar’ın hazır bulunduğu bugün (25 Mart Pazar) yapılan kapanış töreninde şampiyon takımlara kupaları takdim edilirken, ikinci ve üçüncü olan takımlara madalyaları verildi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, müsabakalarla ilgili bir yaptığı açıklamada, Federasyon Kupası’nı kaldıran ve madalya kürsüsüne çıkan takımları yürekten kutladığını belirterek, “Milli takımımızın aday kadrosunu bu maçlarla belirleyeceğiz. Güçlü bir milli takım kadrosu kuracağız. İnşallah bu yıl bayrağımızı yeniden uluslararası yarışmaların birincilik kürsüsünde dalgalandırırız. Kupa maçlarına katılan bütün takımlara teşekkür ediyorum. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü’müze, Alanya Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Alanya Kaymakamlığı’na organizasyonu verdikleri büyük destekten dolayı minnettarız” dedi.

Müsabaka Sonuçları : 

Hakkında