İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU İLE TSSF BAŞKANI PROF. DR. ŞAHİN ÖZEN, AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’NÜ İMZALADI

İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU İLE TSSF BAŞKANI PROF. DR. ŞAHİN ÖZEN, AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’NÜ İMZALADI

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu  Başkanlığı (TSSF) arasında Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı. İşbirliği protokolü, Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen tarafından imzalanarak hayata geçirildi.

2021 yılının Afet Eğitim Yılı olması kapsamında İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, aralarında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun da bulunduğu 14 spor federasyonu ile Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzaladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen’in imzalarıyla hayata geçen işbirliği protokolünde, TSSF Spor Koordinatörü İrfan Kara da hazır bulundu.  Protokol, afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasını, bu konudaki işbirliği ve atılacak adımları kapsıyor. Onbinlerce üyesi bulunan TSSF, önümüzdeki süreçte üyelerine, antrenör ve sporcularına, çalışanlarına afet farkındalık eğitimleri gerçekleştirecek. Bu eğitimlerin içeriğini ve programlamasını AFAD ile birlikte oluşturacak. AFAD, sivil savunma ve seferberlik hizmetleri, işyeri acil durum planları ve acil durum yönetimi konusunda TSSF ile ortak eğitimler düzenleyecek.

İmzaların atıldığı bugünden itibaren yürürlüğe giren protokol ile ilgili açıklama yapan TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, “Son derece önemli bir projeye dahil olduk. Gerçekten heyecanlıyız. Ülkemiz, insanımız için en kritik zamanlar olan afetlerde onlara destek olabilecek bilgi, farkındalık ve tecrübeyi binlerce üyemize kazandıracağız. 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında, vatandaşlarımızın hayatının vazgeçilmez bir parçası olan spor dünyasının İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu önderliğinde bu projede yer alması, ülkemiz için ciddi bir farkındalık kazanımı yaratacaktır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, içinde bulunduğumuz bu projeyi başlattığı için sualtı topluluğu üyelerimiz ve federasyonumuzun yönetim kurulu üyeleri adına çok teşekkür ediyorum. Federasyonumuz ve üyelerimiz protokol kapsamında üzerine düşen sorumlulukları titizlikle yerine getirecektir” dedi.

Hakkında