İL TEMSİLCİLERİMİZ VE ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİ MARMARİS’TE SUALTI SPORLARI İÇİN BULUŞTU

İL TEMSİLCİLERİMİZ VE ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİ MARMARİS’TE SUALTI SPORLARI İÇİN BULUŞTU

Federasyonumuzun 2017 faaliyet programında yer alan TSSF İl Temsilcileri ile BESYO ve Spor Bilimleri Fakülteleri Bilgilendirme Toplantısı Muğla’nın Marmaris ilçesinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

17-19 Mart tarihleri arasında Blue Bay Platinum Hotel’de yapılan toplantılarda ilgili Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin ÖZEN, “Üniversitelerimizin öğretim üyeleri, il temsilcileri, yönetim kurulu ve kurul üyelerimizin katılımıyla yaptığımız bu toplantılar dizisi, sualtı spor branşlarımızın sporcu altyapısı için üniversitelerimizin önemli bir platform olduğunu bir kez daha ortaya koydu” dedi. Bölgedeki dalış kulüpleri ile de toplantılar yapıldığını beliren Doç. Dr. Şahin ÖZEN, “BESYO ve spor bilimleri fakülteleri, geleceğin şampiyonlarının yetişmesi ve daha çok gencimizin bu sporla tanışması için gerçekten çok değerli bilim merkezlerimiz. Ülkemizin hemen her bölgesinden katılan değerli il temsilcilerimizin de bu konuya gösterdikleri hassasiyetle, spor branşlarımızı mümkün olan her üniversitemizde  ders olarak okutulması amacımız çerçevesinde öneriler, görüşler paylaşıldı ve model uygulamalar incelendi. Bu anlamda yaptığımız bu toplantılar çok verimli geçti” dedi.

Başkanımız Doç. Dr. Şahin ÖZEN, Federasyon il temsilcileri ile BESYO ve spor bilimleri fakültelerinin buluşmasının sualtı spor branşlarının gelişmesi ve yaygınlaşması için yeni ufuklar açtığını belirterek, katılımcıların gösterdikleri ilgiye teşekkür etti.

As Başkanımız Prof. Dr. Şamil AKTAŞ, Başkan Yardımcımız Atilla ARAS, Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Ömer ŞENEL, Disiplin Kurulu Başkanımız Av. Aykut OKUR, Genel Sekreterimiz Şehri ŞAHİN, Genel Sekreterimiz Süleyman YAĞLITAŞ, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Serkan ÖÇALMAZ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kurul Üyeleri’nin, il temsilerimizin ve üniversite öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşen bilgilendirme toplantıları kapsamında serbest dalış, zıpkınla balıkavı, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi, sualtı görüntüleme, paletli yüzme, donanımlı dalış ve cankurtarma branş tanıtımları; BESYO’lar kapsamında yapılan çalışmalar ve deneyimlerin paylaşılması; il temsilcileri görevleri ve federasyon çalışmaları bilgilendirme ve değerlendirmesi, il faaliyetlerinin ve kulüp, sporcu sayılarının arttırılmasına yönelik çalışmaların ivme kazandırılması gibi başlıklar ele alınarak, sunumlar yapıldı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında