Kış Kupası’nda Yılın Son Türkiye Rekorları Geldi

Kış Kupası’nda Yılın Son Türkiye Rekorları Geldi

 

Sualtı sporlarında 2017’nin son ulusal yarışması olan Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Kupası’nda 5 Türkiye rekoru kırıldı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun 16-17 Aralık’ta düzenlediği kupa yarışmaları, Gebze’deki Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapıldı.

22 spor kulübünden 95 erkek, 65 bayan olmak üzere toplam 160 sporcu Kış Kupası için kıyasıya mücadele etti. Gençlerde 14-15 ile 16-17 yaş gruplarında ve büyüklerde yapılan yarışmalarda paletli yüzmede yılın son rekorlarına imza atıldı. Yiğit Yılmaz, 50 metre dip disiplininde 15.97 saniyelik derecesiyle 14-15 yaş gençler, 100 metre tüplü disiplininde 35.84 saniyelik derecesiyle 14-15 ile 16-17 yaş gençlerde toplam 3 yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Dünya Şampiyonu sporcumuz Ömer Faruk Saydam’dan da 1 yeni Türkiye rekoru geldi. Saydam, 100 metre suüstü disiplininde 36.97’lik derecesiyle büyükler grubunda yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Yarışmalarda suüstü disiplininde 200 metreyi 1.27.43 dakikada birincilikle tamamlayan Tuğcan Kaytar ise, bu derecesiyle 16-17 yaş gençlerde yeni Türkiye rekoruna imza attı.

Kış Kupası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Yılın son ulusal yarışmasında sporcularımız yeni Türkiye rekorları kırdılar. Onları ve yarışmalara katılan, madalya kürsüsüne çıkan bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. Paletli yüzmede son iki yıldır dünya şampiyonluklarına imza attık. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu başarılarımız devam edecek” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, Kış Kupası organizasyonuna destek veren Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Kocaeli Valiliği ve Belediyesi’ne, Gebze Kaymakamlığı ve Belediyesi’ne, Spor Genel Müdürlüğü’ne ve başarılı çalışmalarından dolayı organizasyon ekibine teşekkür etti.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında