Koaceli Belediyesi’nden Sualtı Sporlarına tam destek

Türkiye Sualtı Sporları Federasyon Başkanı Oğuz Aydın, Sualtı Hokeyi branşından Sorumlu Yönetim Kurul Üyesi Veysel Barbaros Görkey, Sualtı Hokeyi Teknik Kurul Başkanı ve Milli Takım Antrenörü Talha Altuntaş ve Kocaeli Yüzme Kulübü Başkanı Işıl Bozca ile Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Sıcak ve samimi bir şekilde gerçekleşen ziyarette Federasyon Başkanı Aydın, Değirmendere’de çekilen bir deniz atının tablosunu Başkan Büyükakın’a hediye etti. İzmit Körfezi’nde canlılık yaşamının ve çeşitliliğin geldiği seviyenin sevindirici olduğunu dile getiren Aydın, “Bu durumdan dolayı çok mutluyuz. İnanıyorum ki yapılacak diğer tüm çalışmalarla Körfez çok daha temiz sualtı çok daha canlı olacak. Sizlere ve ekibinize çok teşekkür ediyorum” Dedi.

Sualtı Spor branşlarında geleneksel hale gelecek ulusal ve uluslararası düzeyde yarışlar düzenlemek istediklerini belirten Başkan Oğuz Aydın, Kocaeli’nin su sporlarında bir marka olduğunu belirterek spora olan katkılarından dolayı Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.
Kocaeli’de su sporlarının gelişmesi ve yeni organizasyonlara ev sahibi yapması noktasında her türlü adımı attıklarını, bundan sonra da atmaya devam edeceklerini de ifade eden Başkan Büyükakın, “Körfezimiz ve yüzme havuzlarımızla yapılacak tüm organizasyonlara ev sahipliğine hazırız. Körfezimizin su sporları merkezi olma noktasında bizlerde çalışıyoruz” dedi.

Hakkında