Manisa’da düzenlenecek olan bir ve iki yıldız dalış eğitmeni sınavına girmeye hak kazanan adayların dikkatine

19-20  mart 2016 tarihlerinde Manisa’da düzenlenecek olan bir ve iki yıldız dalış eğitmeni sınavına girmeye hak kazanan adayların dikkatine 
 • Adayların 19 Mart 2016 tarihinde saat 08.30’da, Manisa Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda hazır bulunmaları gerekmektedir.
 • Eğitmen adaylarına tüp ve ağırlık desteği verilecektir. Bunun dışındaki tüm dalış malzemeleri ve gerekli donanım (özellikle pusula, hesap makinesi ve şamandıra) adaylar tarafından temin edilerek sınav sırasında yanlarında bulundurulacaktır.
 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak adaylar TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 12’de belirtilen sınav kapsamında, Güncel TSSF/CMAS Bir, İki ve Üç Yıldız Dalıcı Kitapları, Pratik Eğitim Eğitmen El Kitabı ve CD si, zorunlu oldukları uzmanlıkların teorik ve pratik becerileri ile mevcut Yönetmelik ve Talimatlardan sorumlu olacaklardır.
 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak tüm adayların mevcut TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 6’da belirtilen katılım koşullarına uygunlukları denetlenecektir.
 • Eksik evrak ile başvuru yapan ve koşulları yerine getirmediği görülen adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Sınav günü tüm adayların T.C. sınırları içerisinde geçerli ve resimli kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik gösteremeyen adaylar sınava alınamayacaklardır.
 • Kesin liste ilan edildikten sonra, sınava katılmayanlara gerekçesine bakılmaksızın başvuru bedelinin yarısı iade edilir.
 • Teorik sınavlara itiraz sonuçlar açıklandıktan sonraki 15 dakika içinde sözlü ve 1 saat içinde yazılı olarak yapılır. İtiraz bedeli 350 TL’dir. İtirazında haklı olana bu bedel geri ödenir. Uygulama sınavına, sonuçlarının internet sitesinde ilanından sonra 2 gün içinde itiraz edilebilir. İtiraz bedeli 350 TL’dir ve bu bedel ödendikten sonra itiraz yazılı olarak sınav kuruluna iletilir. Adayın itirazı haklı bulunursa ödediği bedel iade edilir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar en az ilköğretim ya da ortaokulu bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, Üç yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduklarını gösterir DALIŞ KAYIT DEFTERLERİNİN ASILLARINI ve ÜÇ YILDIZ DALICI BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara (ilkyardım, yön bulma ve derin dalış) ek olarak OKSİJEN KULLANIMI ve GECE DALIŞI uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, en az lise bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, TSSF/CMAS bir yıldız dalış eğitmeni olduklarına dair BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI
 1. BÜLENT AYDIN
 2. EVREN SÜRÜCÜ
 3. NECMETTİN ÖZTÜRK
 4. ADNAN CEMRE AKSOY
 5. BİLGE METE
 6. ÜMİT CAN KAYA
 7. ABDULKADİR ŞAVLI
 8. SİNAN ULUSOY
 9. HAYRİ ERTUĞRUL ÇETE
 10. OZAN ÇUBUK
 11. ALİCAN YAY
 12. SİBEL CAN AKIN
 13. RAHMİ CAN ÖZMEN
 14. FATİH AKSU
 15. HAMİT SİNAN ERDEN
 16. AHMET BARAN BACAK
 17. ZEYNEP GÜLER
 18. BÜLENT YEŞİL
 19. YÜCEL EGE ATABAŞ
 20. ALEV ALPAK
 21. FATİH ABAY
 22. TARIK DEĞİRMENCİ
 23. MEHMET ŞAM
 24. SELAHATTİN ÇEVİK
 25. MURAT GÜNDÜZ
 26. YALÇIN ONUR KILIÇ
 27. CANDOST ALKİŞLAR
 28. ÖZGÜN PEKERGİN
 29. OKAN ERASLAN
 30. OLGUN GÜNGÖR
 31. ERCAN DURMUŞ
 32. AHMET YUMURTACI
 33. EMİRHAN AKTAŞ
 34. BERK YELDAN
 35. ÖZAY KÖKTEN
 36. HÜSEYİN ANIL TAŞ
 37. OĞUZHAN SOYUPEK
 38. METE TÜNERİ
  İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI
 1. ALİ KUBİLAY GÖKKAYA
 2. ALPAY BAŞARAN
 3. ÖZCAN SAVRAN
 4. BEKİR YÜCEL
 5. AHMET KÖKÇÜ
 6. MAHMUT BATU TANKER
 7. BERK TART
Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.
 Türkiye Sulatı Sporları Federasyonu