MİLLİ SPORCUMUZ DERYA CAN’A YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ

MİLLİ SPORCUMUZ DERYA CAN’A YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ve Serbest Dalış Milli Sporcumuz Derya Can, Ankara’da yapılan “4. Sporun Devleri Buluşuyor” ödül törenine katıldı. Törende, yılın sporcusuna layık görülen Derya Can ödülünü aldı.
Ülke Tv ile Spor ve Spor dergisinin geleneksel olarak düzenlediği, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznür Çalık, spor ve siyaset dünyasından önemli isimlerin katıldığı geleneksel ödül töreninde serbest dalıştan tekvandoya, jimnastikten, motosiklet branşına kadar birçok farklı dalda ülkemize uluslararası alanda başarılar kazandıran sporculara ödülleri verildi. Ödül alan sporcular arasında bedensel ve işitme engelli sporcular da yer aldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin spora yatırım yapan en önemli ülkeler arasında yer aldığını ifade ederek, “Sporun birleştirici gücü Türkiye’de önem arz ediyor. Spor yönünden şanslı bir ülkeyiz. Sporun tüm kademelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. 2002 yılından itibaren onun sayesinde önemli atılımlar yapıldı. Dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke, belki de birincisi Türkiye” dedi.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ise, “Federasyonumuzun serbest dalış branşını yıllardır başarılarıyla taçlandıran sporcularımızdan Derya Can’ın yılın sporcusu ödülüne layık görülmesi, sualtı topluluğumuz adına gurur verici. Kendisini gönülden kutluyorum. Son yıllarda serbest dalış gibi sualtı hokeyi, paletli yüzme ve sualtı ragbisi, sualtı fotoğrafçılığında da uluslararası yarışmalarda çok ciddi bir başarı grafiğini yakaladık. Sualtı sporlarındaki bu başarımızı sürdürmekte kararlıyız. Başarılarımızı alkışlayan Ülke Tv ve Spor ve Spor Dergisi’ne, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Ak’a, Spor Genel Müdürlüğü’müze ve değerli medya kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ülke TV ile Spor ve Spor dergisinin geleneksel olarak düzenlediği “4. Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreni, Ankara’da yapıldı.

JW Marriott Otel’deki törene, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, milletvekilleri, federasyon başkanları, sporcular, spor ve siyaset dünyasından isimler katıldı.

Bakan Bak: Sporun birleştirici gücü Türkiye’de önem arz ediyor
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, törendeki konuşmasında, Türkiye’nin spora yatırım yapan en önemli ülkeler arasında yer aldığını ifade ederek, “Sporun birleştirici gücü Türkiye’de önem arz ediyor. Spor yönünden şanslı bir ülkeyiz. Sporun tüm kademelerinde yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. 2002 yılından itibaren onun sayesinde önemli atılımlar yapıldı. Dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke, belki de birincisi Türkiye.” diye konuştu.

Hakkında