MİLLİ SPORCUMUZDAN İTALYA’DA 2 BRONZ MADALYA

MİLLİ SPORCUMUZDAN İTALYA’DA 2 BRONZ MADALYA

İtalya’nın Lignano kentinde yapılan XII CMAS Finswimming World Cup 2. Round İtaly World Cup Finswimming’de yarışan Milli Sporcumuz Derin Toparlak, 2 kez bronz madalya kazandı.

25-26 Mart’ta gerçekleştirilen Dünya Kupası yarışmalarında 400 ve 800 metre suüstü disiplininde yarışan İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü’nden Derin Toparlak, bu kategorilerde rakipleri arasında üçüncü gelmeyi başararak milli gururumuz oldu.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, Derin Toparlak’ın madalya kürsüsüne çıkmasıyla ilgili olarak, “Yıldız sporcumuz, paletli yüzme branşımızda dünya arenasında bizleri gerçekten çok mutlu etti. Son yıllarda paletli yüzmede, uluslararası alanda çok ciddi bir ivme yakaladık. Derin de bu başarısıyla paletli yüzmede ülkemizin bayrağını madalya kürsüsünde gururla dalgalandırdı. Derin’in bu performansının altın madalyalara uzanacağına olan inancım sonsuzdur. Kendisini ve antrenörünü yürekten kutluyorum” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Antrenör Eğitimi Temel Eğitimi Başvuruları

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren …