MİLLİ TAKIMIMIZ, CMAS 32. ZIPKINLA BALIK AVI AVRUPA-AFRİKA ŞAMPİYONASI İÇİN DANİMARKA YOLCUSU

MİLLİ TAKIMIMIZ, CMAS 32. ZIPKINLA BALIK AVI AVRUPA-AFRİKA ŞAMPİYONASI İÇİN DANİMARKA YOLCUSU

Danimarka’da 5-9 Eylül’de yapılacak CMAS 32. Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası öncesinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Zıpkınla Balık Avı Milli Takımı’mız kamp yapmak için bugün Danimarka’ya gidiyor.

Danimarka’nın Svendborg şehrinde düzenlenecek Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 32. Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası için yoğun bir kamp programının ardından Danimarka’ya uçan Zıpkınla Balık Avı Milli Takımı kafilemize, Teknik Kurul Üyesi Vedat Atak başkanlık yapıyor. Sedat Osmanoğlu antrenörlüğündeki Milli Takım’ımız, Selim Konya, Tufan Akbayrak, Serhan Dağdan ve Murat Şahiner’den oluşuyor. Şampiyona, erkek sporcularla özdeşleşen zıpkınla balık avında, ilk kez kadın sporcuların da yarışacağı bir uluslararası organizasyon özelliğini taşıyor.

Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için son hazırlıklarını Danimarka’daki kamp programında yapacak olan Millilerimiz, 5-9 Eylül arasında en yüksek puanı getiren balıkları avlamak için dalış yapacaklar.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yaptığı açıklamada, sporculara başarılar dileyerek, “İyi bir hazırlık sürecinden geçen Millilerimiz, inşallah en güzel sonuçları alırlar. Dualarımız ve iyi dileklerimiz onlarla” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında