MİLLİLER, ZIPKINLA BALIK AVI DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN PORTEKİZ’DE

MİLLİLER, ZIPKINLA BALIK AVI DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN PORTEKİZ’DE

Zıpkınla Balık Avı Milli Takımı’mız, 6-10 Eylül’de gerçekleştirilecek 31. CMAS Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’na katılmak üzere bugün Portekiz’e gidiyor.

Sagres yerleşim bölgesinin açıklarında yapılacak Dünya Şampiyonası için Türkiye ile birlikte 30 ülkeden 150 yarışmacı dünya şampiyonu olmak için mücadele edecek. Yarışmalarda 95 bot kullanılacak. Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen’in başkanlığını yaptığı Milli Takım kafilemizde, Antröner Aris Moukas, Antrenör Sedat Osmanoğlu, sporcular Fırat Yağcı, Ahmet Tekin, Semih İnce ve Selim Konya bulunuyor.

Şampiyona öncesi iyi bir hazırlık kampı geçirdiklerini söyleyen Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Motivasyonumuz son derece iyi. Sagres’te en iyi puanları getirecek en fazla miktarda balıkları bulmak için elimizden geleni yapacağız. Önceki yıllardaki dünya şampiyonluklarında istediğimiz dereceleri elde edemedik. Bu yıl bunu telafi etmeye çalışacağız. Sualtı hokeyindeki dünya ikinciliğimiz ve paletli yüzmede kazandığımız Avrupa şampiyonlukları başarılarımızı Portekiz’de yine madalya kürsüsüne çıkarak devam ettirmek istiyoruz. Sporcularımıza bol şans ve başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında