MİLLİLERDEN MUHTEŞEM BAŞARI TÜRKİYE 3. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU

MİLLİLERDEN MUHTEŞEM BAŞARI TÜRKİYE 3. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi U24 Erkek Milli Takımı’mız, dün akşam yapılan final maçında ev sahibi İngiltere’yi 3-1 yenerek bir kez daha Dünya Şampiyonu oldu. Ay Yıldızlılar, Dünya Şampiyonluğu kupasını üst üste 3. kez kazanan ilk ve tek takım unvanına da sahip oldu.

İngiltere’nin Sheffield şehrinde 16 Ağustos’ta başlayan CMAS 5. Sualtı Hokeyi U24 Dünya Şampiyonası’nda toplam 11 ülke mücadele etti. Eleme maçlarında sadece Yeni Zelanda’ya mağlup olan TSSF Sualtı Hokeyi U24 Erkek Milli Takımı’mız, çeyrek finalde Avustralya’yı 4-1, yarı finalde Yeni Zelanda’yı 1-0 yenerek finalde dün akşam ev sahibi İngiltere ile karşılaştı. Eleme maçlarında İngiltere’yi 4-2 mağlup eden Türkiye, final maçının ilk yarısını, Deniz Yılmaz ve Mert Doğan’ın golleriyle 2-0 önde tamamladı. İkinci yarıda Ömer Yunus Çoğan’ın golüyle skoru 3-0 yapan Milli Takım’ımız, Thomas Pitchforth’un son dakikalardaki gölüyle final karşılaşmasını 3-1 galibiyetle tamamladı ve Dünya Şampiyonası kupasını bir kez daha kaldırdı. İngiltere dünya ikincisi olurken, Güney Afrika’yı 5-1 yenen Yeni Zelanda üçüncü oldu.

ÜST ÜSTE 3. DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Şampiyonanın ilk maçından finale kadar muhteşem bir performans ortaya koyan Milliler, dünya şampiyonluğu sevincini, İngiltere’deki Türk seyircileri ile paylaştı. Türkiye, 2015 ve 2017’deki son iki dünya şampiyonluğunu da kazanmıştı. Üst üste 3. kez dünya şampiyonu olan Türkiye, böylece kırılması çok zor bir başarıya da imza attı.

Şampiyona boyunca Milli Takım kafilesine başkanlık yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Muhteşem bir Milli Takım, muhteşem performans ve mükemmel bir galibiyet ile gelen Dünya Şampiyonluğu. Milli sporcularımızı ne kadar övsek azdır. Onlarla gurur duyuyoruz. Bizleri 3. kez dünya şampiyonluğuna taşıdılar. Bu gururu ülkemize yaşattılar. Antrenörlerimizi ve sporcularımızı ayakta alkışlıyorum. Hepsini gözlerinden öpüyor, yürekten tebrik ediyorum” dedi.

MİLLİ TAKIM BU AKŞAM YURDA DÖNÜYOR

Milli Takım kafilesi, bu akşam saat 22.35’te, Türk Hava Yolları’nın TK 1996 sefer sayılı Manchester-İstanbul uçağıyla ülkeye dönecek.

ERKEKLERDE 11 ÜLKE YARIŞTI

Kadınlar ve erkekler kategorisinde yapılan Dünya Şampiyonası’na toplamda 13, erkeklerde ise ev sahibi İngiltere ile birlikte Arjantin, Avustralya, Belçika, Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Türkiye olmak üzere 11 ülke katıldı.

SUALTI HOKEYİ U24 ERKEK MİLLİ TAKIM KADROMUZ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında ve Milli Takım Antrenörleri Kadir Kırlıoğlu ve Kerim Deniz Çeliköz yöntemindeki Sualtı Hokeyi U24 Erkek Milli Takımı’mız, Mert Erol, Fırat Karabul, Mert Doğan, Bedirhan Yıldız, Saadettin İbrahim Gençgil, Kaan Kutlu, Ömer Yunus Çoğan, Burak Koçak, Akın Özkan, Sarp Kutay Çetinkaya, Hakan Sofuoğlu ve Deniz Yılmaz’dan oluşuyor.

FİNAL MAÇININ VİDEO LİNKİ

Final maçında İngiltere’yi 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu olduğumuz maçın ve madalya töreninin video linkleri:

Madalya Töreni

Hakkında