MİLLİLERDEN, PALETLİ YÜZME DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA 3 GÜMÜŞ, 3 BRONZ MADALYA

MİLLİLERDEN, PALETLİ YÜZME DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA 3 GÜMÜŞ, 3 BRONZ MADALYA

Mısır’ın Sharm El Sheikh şehrinde düzenlenen 16. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda TSSF Paletli Yüzme Kadın ve Erkek Milli Takımı’mız 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalyaya imza attı.

Su üstü, dip, tüplü ve çift palet disiplinlerinde kadın erkek kategorisinde 30 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında 29 ülkenin katılımıyla yapılan 16. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 4×100 metre erkeklerde Tuğcan Kaytar, Yiğit Yılmaz, Emre Çolaklak ve Onur Berke Kuyumcu’dan oluşan Türk Milli Takımı, mücadeleyi ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya kazandı. Başarılı sporcularımızdan Onur Berke Kuyumcu 50 metre su üstünde, Beril Ülker, Onur Berke Kuyumcu, Miray Tuncel, Yiğit Yılmaz’dan olan Türk Milli Takımı ise 4×50 metre su üstü kadın erkek karışık bayrak yarışında gümüş madalya kazandı.

KADINLARDA TEK MADALYAMIZ BERİL ÜLKER’DEN

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Kadın ve Erkek Milli Takımı’mız 3 gümüş madalyanın yanı sıra 3 bronz madalyanın da sahibi oldu. Kadınlar kategorisinde tek madalyamız Beril Ülker’den geldi. Yıldız sporcu Beril Ülker, 50 metre su üstünde bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü oldu. Şampiyonadaki ilk madalyamızı kazanan Tuğcan Kaytar’dan 100 ve 200 metre su üstünde toplam iki bronz madalya geldi.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN’DEN KUTLAMA

Milli sporcularımızla gurur duyduğunu ve madalya kürsüsünde bayrağımızı dalgalandıran sporcularımızı gönülden tebrik ettiğini belirten TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Çok önemli başarılar bunlar. Mısır’da ülkemizin gururu oldular. Son derece yetenekli sporculara sahip bir milli takıma sahibiz. Paletli yüzmede çok önemli aşamalar kaydettik. Uluslararası başarılara her yıl yenilerini ekliyoruz. Sporcularımızın bu başarılarında emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ve Spor Genel Müdürlüğü’müz ve sporcu ailelerine teşekkür ediyor, sporcularımızı gösterdikleri üstün performanstan dolayı tüm kalbimle kutluyorum” dedi.

TSSF Paletli Yüzme Genç Erkek ve Bayan Milli Takımı Kafile Başkanı ve CMAS Paletli Yüzme Komisyon Üyesi Özgür Alemdar ise yaptığı değerlendirmede “Artık Türkiye rekoru kırmanın, dünya rekoru kırmakla eşdeğer olduğu bir seviyeye geldik. Gururlu ve mutluyuz. Tüm sporcularımız madalya seviyesinde ya da madalyaya çok çok yakın dereceler yapıyorlar. Hepsini tek tek kutluyorum” diye konuştu.

PALETLİ YÜZME MİLLİ TAKIM KADROMUZ

TSSF Paletli Yüzme Genç Erkek ve Bayan Milli Takımı Kafile Başkanı ve CMAS Paletli Yüzme Komisyon Üyesi Özgür Alemdar başkanlığında, Reşit Çevir, Ali Göz, Eşref Ayvaz antrenörlüğündeki Paletli Yüzme Genç Kadın Milli Takımı’mızda Buse Çeliker, Ceren Güran, Selin Aksu, Ela Çeltik, Beril Ülker, Nisanur İlkim Erzurumlu ve Miray Tunçel yer alırken, Erkek Milli Takımı’mız Yiğit Yılmaz, Onur Berke Kuyumcu, Tuğcan Kaytar, Mehmet Emre Çolaklar, Kaan Demir ve Kerem Vatansever’den oluşuyor.

YARIŞMA BİLGİLERİ :

28 Temmuz – 4 Ağustos 2019
Facebook Sayfası

Hakkında