Millilerimiz 12-0’lık Galibiyetin Ardından, Dünya Şampiyonası Yarı Finaline Çıktı

MİLLİLERİMİZ 12-0’LIK GALİBİYETİN ARDINDAN, DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNALİNE ÇIKTI

Avustralya Hobart’ta 14 Temmuz’da başlayan 22 Temmuz’da sona erecek U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımız, namağlup olarak yarı finale yükseldi.

Türkiye ile birlikte 10 ülkenin mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda, son dünya şampiyonu U23 Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mız, eleme maçlarında üstün bir performans ortaya koyarak yenilgisiz bir şekilde çeyrek finale çıktı. Eleme maçlarında 7-0 yendiği Arjantin’i çeyrek finalde 12-0 yenerek rahat bir şekilde yarı finale yükselen ve şampiyonanın favori takımı olarak gösterilen Millilerimiz, yarı finalde Avustralya’yı 4-0 yenen Kolombiya ile karşılaşacak. Maç, yarın Türkiye saati ile 10.50’de yapılacak.

“TEKRAR DÜNYA ŞAMPİYONU OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Hakem Ömür Battal’ın da yer aldığı Kadir Kırlıoğlu ve Murat Önder Ölçmener antrenörlüğündeki milli takım kafilemizle birlikte Avustralya’da bizzat maçları takip eden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, millilerimizin müthiş bir performans ortaya koyarak, harika galibiyetler aldığını ifade etti. Özen, “Yarı finale çıktık. Kolombiya güçlü bir rakip, ancak yarı final maçından galibiyetle çıkıp final oynayacağımızdan çok eminim. Millilerimizin özgüveni ve azmi çok yüksek düzeyde. İnşallah ülkemize şampiyonluk madalyasını ikinci kez getireceğiz” dedi.

Dünya Şampiyonasına katılan ülkeler: Arjantin, Avustralya, Kanada, Kolombiya, Fransa, İngiltere, Yeni Zellanda, ABD, Rusya ve Türkiye.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

 

Hakkında