MİLLİLERİMİZ, DÜNYA ŞAMPİYONASI ÇEYREK FİNAL BİLETİ İÇİN PORTEKİZ İLE KARŞILAŞIYOR

MİLLİLERİMİZ, DÜNYA ŞAMPİYONASI ÇEYREK FİNAL BİLETİ İÇİN PORTEKİZ İLE KARŞILAŞIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi A Milli Takımı, Kanada’daki CMAS 20. Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda muhteşem skorlara imza atarak A grubunu ikinci sırada tamamladı. Milli takımımız, çeyrek final öncesi eleme maçlarında bugün Portekiz ile karşılaşacak.

14 ülkenin katıldığı şampiyonada B gurubunda yaptığı maçlarda, 5 galibiyet 1 mağlubiyet alan Milliler’imiz, ilk maçını İngiltere ile yaptı. 3-2 skorla mağlup olan Milli Makımı’mız, Amerika’yı 2-1, Fransa’yı 3-0, İspanya’yı 4-1 yenerken, en farklı galibiyetlerini Japonya’yı 9-0, Hollanda’yı 12-3 yenerek aldı. Grup maçlarında Milliler’imiz, sualtında 32 gol atarken, kalesinde ise 8 gol gördü. Milli Takımı’mız B grubunda İngiltere’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Eleme maçlarında Portekiz ile eşleşen Milliler’imizin, bugün oynayacağı bu maçta havuzdan galibiyet çıkararak çeyrek finale adını yazdırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2016’da Dünya İkincisi ve geçen yıl da Avrupa Şampiyonu olan Milli Takımı’mız, şampiyonluğun en güçlü favorilerinden biri olarak gösteriliyor. Eleme maçlarında Portekiz ile bugün karşılaşacak olan Milliler’imizin galip gelerek yarı finale çıkacağına inandıklarını söyleyen Milli Takım kafilesine başkanlık yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Grup maçlarında gerçekten muhteşem bir performans ortaya koyduk.  Bu başarı grafiğimizi, eleme maçlarında eşleştiğimiz Portekiz ile yapacağımız mücadelemizde de sürdüreceğiz. Şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyoruz. Sporcularımız şampiyonluğa odaklanmış durumda. Motivasyonları harika. Umuyorum ki birkaç gün içinde en müjdeli haberi ülkemize vermiş olacağız” dedi.

Sualtı Hokeyi Milli Takım Antrenörü Kadir Kırlıoğlu ise, millilerin sualtında adeta fırtına gibi estiğini, rakip kaleleri gol yağmuruna tuttuğunu ifade etti.

Hakkında