MİLLİLERİMİZ, SIRBİSTAN’DAKİ 11. CMAS SERBEST DALIŞ HAVUZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA MÜCADELE EDECEK

MİLLİLERİMİZ, SIRBİSTAN’DAKİ 11. CMAS SERBEST DALIŞ HAVUZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA MÜCADELE EDECEK

11.CMAS Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası yarın Sırbistan’da başlıyor. Şampiyonada ülkemizi temsil eden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Serbest Dalış Milli Takımı’mız, kadınlar ve erkeklerde 8 sporcusuyla madalya için nefesini tutacak.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 23-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 11. CMAS Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası’nda, dinamik apnea(DYN-monopalet), dinamik apnea çift palet (DNF BF), dinamik apnea paletsiz (DNF), statik apnea (STA), hız apnea (100 m.), dayanıklılık apnea 8×50 m. ve 16×50 m. disiplinlerinde dünya şampiyonluğu için mücadeleler yapılacak. Ülkemizi TSSF Serbest Dalış Milli Takımı’mız temsil edecek. TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen’in başkanlığını, Devrim Cenk Ulusoy ve Sertan Aydın’ın antrenörlüğünü yaptığı Milli Takım kafilesi kadınlarda Bilge Çingigiray, Zeynep Aydemir, Damla Pınar Özdemir ve Yasemin Ulucan, erkeklerde Eray Algan, Hasan Alper Özcan, Yunus Toparlak ve Görkem Gedik’ten oluşuyor.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “Millilerimiz, son hazırlıklarını milli takım kampında yaptılar. Çok verimli geçti. 4 kadın, 4 erkek sporcumuzla en iyi performanslarımızı sergileyeceğiz. Madalya için umutluyuz. Güçlü rakiplerimiz var. Sonuç ne olursa olsun, milli sporcularımızın en üst noktaya çıkabilmeleri için onların her zaman yanındayız. Her uluslararası yarışma bizim için bir kazanımdır. Bu yıl ilk uluslararası yarışma olan 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandık. Çok iyi bir başlangıç yaptık. Bu başarımız, Serbest Dalış Milli Sporcularımız için de büyük bir motivasyon ve moral oldu. Tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Hakkında