MİLLİLERİMİZ, SUALTI HOKEYİNDE ÜÇÜNCÜ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN İNGİLTERE’DE

MİLLİLERİMİZ, SUALTI HOKEYİNDE ÜÇÜNCÜ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN İNGİLTERE’DE

Son iki dünya şampiyonluğuna imza atan TSSF Sualtı Hokeyi U23 Erkek Milli Takımı’mız, CMAS 5. Sualtı Hokeyi U23 Dünya Şampiyonası’nda yarın ilk eleme maçına çıkıyor.

16-24 Ağustos’ta İngiltere’nin Sheffield şehrinde düzenlenecek olan CMAS 5. Sualtı Hokeyi U23 Dünya Şampiyonası’na erkekler kategorisinde katılan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi U23 Erkek Milli Takımı’mız, 2015 ve 2017’deki son iki dünya şampiyonluğunu kazanmıştı. Sualtı hokeyi erkeklerde dünyanın en iyi ülkelerinden olan Türkiye, şampiyonluk kupasını tekrar ülkemize kazandırmak için ilk eleme maçını yarın Belçika ile yapacak.

11 ÜLKE KATILIYOR

Kadınlar ve erkekler kategorisinde yapılan Dünya Şampiyonası’na toplamda 13, erkeklerde ise ev sahibi İngiltere ile birlikte Arjantin, Avustralya, Belçika, Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Türkiye olmak üzere 11 ülke katılıyor.

Milli Takım kafile başkanı olarak İngiltere’de bulunan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Çok iyi hazırlanmış, güçlü sporculardan oluşan bir kadromuz var. Motivasyonumuz çok iyi. Son iki dünya şampiyonluğunu kazanmıştık. Üçüncüsünü de Türkiye’ye armağan etmek istiyoruz. Güçlü rakiplerimiz var, ancak önceki şampiyonluklarda olduğu gibi onları yenebilecek bir takımız. İnşallah hedefimize ulaşacağız. Sporcularımıza şimdiden yürekten başarılar dilerim” dedi.

SUALTI HOKEYİ U23 ERKEK MİLLİ TAKIM KADROMUZ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında ve Milli Takım Antrenörleri Kadir Kırlıoğlu ve Kerim Deniz Çeliköz yöntemindeki Sualtı Hokeyi U23 Erkek Milli Takımı’mız, Mert Erol, Fırat Karabul, Mert Doğan, Bedirhan Yıldız, Saadettin İbrahim Gençgil, Kaan Kutlu, Ömer Yunus Çoğan, Burak Koçak, Akın Özkan, Sarp Kutay Çetinkaya, Hakan Sofuoğlu ve Deniz Yılmaz’dan oluşuyor.

Hakkında