Paletli Yüzme Açık Yaş “Dünya Oyunları” Seçme yarışmaları yapıldı.

07-17 Temmuz 2022 tarihlerinde Birmingham – Alabama – USA’de düzenlenecek olan CMAS-11. Dünya Oyunlarında ülkemizi temsil edecek sporcuları belirlemek için 30 sporcunun katılımıyla 50mt ve 100mt Suüstü kategorilerinde Paletli Yüzme Açık Yaş “Dünya Oyunları” Seçmeleri Yarışması Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 22 Şubat 2022 tarihinde Gebze-Kocaeli’nde düzenlenmiştir.

Milli Takım Seçmelerine Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, TSSF Başkanı Oğuz Aydın, Başkan Vekili Çetin Bingül ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyon katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Murat Kocakaya, Milli Takım seçmelerini ziyaret ederek sporculara başarılar dilemiş, sualtı camiamızı onurlandırmıştır.

Katılan tüm sporcu ve antrenörler gösterdikleri performansları ile uluslararası platformda madalya umudu vermiştir.

Federasyon Başkanımız Sayın Oğuz Aydın desteklerinden dolayı başta Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız, Spor Genel Müdürlüğü’müz olmak üzere Genel Müdür Yardımcı’mız Sayın Murat Kocakaya’ya, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk’e, Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül’e, Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hikmet Tatoğlu’na, Yönetim Kurulu’muza, Paletli Yüzme Teknik Kurulu’muza, hakemlerimize, TSSF Organizasyon Komitemize, sağlık görevlilerine, havuz personeline teşekkür etti.

Yarışma Sonuçları :

Hakkında