PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ BAHAR ŞAMPİYONASI’NDA YENİ TÜRKİYE REKORU KIRILDI

PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ BAHAR ŞAMPİYONASI’NDA YENİ TÜRKİYE REKORU KIRILDI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Edirne’de düzenlenen Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası’nda Derin Toparlak erkeklerde Türkiye rekoru kırdı.

22-24 Mart tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda 20 spor kulübünden 77 bayan, 80 erkek sporcu olmak üzere 157 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Derin Toparlak Türkiye Rekoru kırdı. Derin Toparlak, Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası’nda 1500 metre suüstü disiplinini 12:33:99 ile yüzerek büyüklerde yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

AYŞE CEREN YEŞİLBAŞ’TAN DÖRT DÖRTLÜK ŞAMPİYONLUK

Bayanlar kategorisi büyüklerde yarışan ve geçen yıllarda Gençler Dünya Şampiyonluğu’na imza atan İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Ayşe Ceren Yeşilbaş 4 kez şampiyonluğa uzanarak, yarışmaların en çok birincilik kürsüsüne çıkan sporcusu oldu. Ayşe Ceren Yeşilbaş 400, 800, 1500 metre suüstü ve 50 metre çift palette rakiplerini geride bırakarak şampiyonluklara uzandı.

ERKEKLERDE 3 SPORCUDAN 3’ER ŞAMPİYONLUK

Erkekler kategorisinde en çok şampiyon olma başarısını 3 sporcu, 3’er kez birincilik kürsüsüne çıkarak gösterdi. Şampiyonada kırılan tek rekorun sahibi olan Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden Derin Toparlak 400, 800 ve 1500 metre su üstü disiplinlerinde 3 kez şampiyonluk madalyası taktı.

Çorum Maviay Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Kaan Demir 100, 200 ve 400 metre çift palet yarışlarında şampiyon olurken, benzer bir başarıyı Bahçelievler Su ve Doğa Spor Kulübü’nün yıldız sporcusu Mustafa Elmas ortaya koydu. Yıldızlar yaş grubunda mücadele eden Mustafa Elmas, 50, 100 ve 200 metre su üstü disiplinlerinde şampiyon olma başarısını gösterdi.

Büyükler, gençler A, gençler B ve yıldızlar yaş gruplarındaki sporcuların su üstü, dip, tüp ve çift palet disiplinlerinde yaptığı yarışlar dünkü kapanış ve madalya töreni ile sona erdi. Törene, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selim Ak, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, TSSF Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar, TSSF Edirne İl Temsilcisi Özkan Arsu katıldı.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, bir açıklama yaparak, Türkiye rekoruna imza atan Derin Toparlak’ı tebrik ettiğini, şampiyonluk kürsüsüne çıkan tüm sporcuları kutladığını ve katılan bütün sporcu ve kulüplerine teşekkür ettiğini söyledi. Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonaya verdikleri destekten dolayı Spor Genel Müdürlüğü’ne, Edirne Valiliği ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Spor Toto kurumuna ve Central Rent A Car’a teşekkür etti.

http://web.interpress.com/app/document/viewer/2728f950-8a18-47b5-bfa2-f4524d24f725?cid=%2BWVN3zBbgBs%3D

TSSF Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası, youtube’daki TSSF sayfasından 3 gün boyunca canlı olarak yayınlandı. TSSF youtube kanalı linki: https://www.youtube.com/channel/UCtvFqxdk922xw1ZcEeRSakA

2019-paletli-yuzme-bireysel-acik-yas-bahar-sampiyonasi-istatistikler

2019-paletli-yuzme-bireysel-acik-yas-bahar-sampiyonasi-madalya-alan-sporcular

2019-paletli-yuzme-bireysel-acik-yas-bahar-sampiyonasi-rekorlar

2019-paletli-yuzme-bireysel-acik-yas-bahar-sampiyonasi-sporcu-degerlendirme-raporu

2019-paletli-yuzme-bireysel-acik-yas-bahar-sampiyonasi-toplu-sonuclar

Hakkında