Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Şampiyonası Çanakkale’de Başlıyor

Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Şampiyonası Çanakkale’de Başlıyor

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2016 yılı planlı faaliyet programında yer alan Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Şampiyonası Çanakkale’de başlıyor.

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Anafartalar Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda 24-25 Aralık’ta bayanlar ve erkekler kategorisinde gerçekleştirilecek yarışmalar, dip, suüstü, tüplü ve çift palet disiplinlerinde yapılacak. 20 spor kulübünden 86 erkek, 67 bayan olmak üzere toplam 153 sporcu şampiyonluk için mücadele edecek.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, paletli yüzmede ilk kez 2016 yılında Dünya Şampiyonluğu kazandıklarını hatırlatarak, “Bu yılın son şampiyonluk mücadelesinin de paletli yüzme branşında olması bu açıdan anlamlı olacak. Sporcularımızın performansı, uluslararası alanda yankı bulmaya başladı. Bu branşta yurt içinde yaptığımız şampiyonluk yarışmaları, sporcularımızı uluslararası müsabakalara hazırlayan önemli mücadeleleri oluşturmaktadır. Bu şampiyonaya katılan sporcularımızın her birine başarılar diliyorum. Heyecanlı mücadelelere tanık olacağız” dedi.

Çanakkale’de gerçekleştirilecek Kış Şampiyonası’nın kamuoyu ile paylaşılması için siz değerli basın mensuplarının organizasyonumuzun takibi ve haber desteğinizden mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

TSSF Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Şampiyonası Programı:

Adres: Anafartalar Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu/Esenler, Onat Kutlar Cad. 24 Kasım Sk. No: 24 Merkez Çanakkale

Tarih/Saat: 24-25 Aralık 2016

24 Aralık Cumartesi saat 10.00 ile 18.00 arası yarışmalar yapılacak.

25 Aralık Pazar 10.00 ile 14.30 arası yarışmalar yapılacak.

Kapanış ve madalya töreni: 25 Aralık Pazar günü Anafartalar Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.

Hakkında