Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Şampiyonası Sakarya’da Yapılacak

Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Şampiyonası Sakarya’da Yapılacak

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), ülkemizin bütünlüğüne yönelik geçen yapılan kalkışma girişimine karşı tek vücut olarak karşı koyan halkımızın kazandığı demokrasi zaferini ve bu uğurda şehit olanları anmak için, 15-16 Temmuz’da TSSF Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Şampiyonası gerçekleştiriyor.

Sakarya’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek Anma Şampiyonası, suüstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde yapılacak. 190 erkek ve 187 kız sporcu olmak üzere toplam 377 yarışmacının mücadelesinde geleceğin sporcuları 50 metre ile 800 metre arasında farklı mesafelerde yarışacak.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, bu yarışmanın diğer şampiyonluklardan daha özel ve anlamlı bir yere sahip olacağını belirterek, “Bu organizasyonla, 15 Temmuz kalkışmasında şehit olan vatandaşlarımızı anarak onları unutturmayacağız ve demokrasi zaferimizi madalyalarla taçlandıracağız” dedi.

Doç. Dr. Özen, gelecek vadeden sporculara yarışmalarda yürekten başarılar dileyerek, “Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere, Spor Genel Müdürlüğü’müze, resmi yetkililere organizasyona verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Minik sporcularımız geleceğe hazırlanması için verdikleri desteğin anlamı çok büyük” diye konuştu.

Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Şampiyonası Yarışma Programı:

Tarih: 15-16 Temmuz

Yer: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu

Yarışmalar:  15 Temmuz Cumartesi saat 09.30-19.00

16 Temmuz Pazar saat 09.00-19.00

Kapanış ve ödül töreni: 16 Temmuz Pazar saat 19.30 Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında