Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız Ve Küçükler Kış Şampiyonası Sona Erdi

10 YAŞINDA, ALTIN MADALYALAR KAZANDILAR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2017 yılı planlı faaliyet programında yer alan Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası sona erdi.

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda dip, suüstü, tüp ve çift palet disiplinlerinde 121’i bayan, 123’ü erkek olmak üzere toplam 244 sporcu madalya için kıyasıya yarıştı.

ÜMİTLERDE ŞAMPİYONLUĞA, İTÜ VE ŞEHİTKAMİL İMZASI

Ümitler (14-15 yaş) bayan kategorisinde İTÜ Geliştirme Vakfı Spor Kulübü’nden Miray Tunçel 100, 200 ve 400 metre suüstü disiplinlerinde birinci gelerek en çok altın madalya kazanan sporcu oldu. Ümitler erkek kategorisinde Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nden Tuğcan Kaytar 4 altın madalya aldı. 100, 200, 400 ve 800 metre suüstü disiplinlerinde şampiyon olan Kaytar en çok altın madalya kazanan sporcu oldu.

PARLAYAN YILDIZ SPORCULARDAN 4’ER ALTIN MADALYA

Yıldızlar (12-13 yaş) bayan kategorisinde İTÜ Geliştirme Vakfı Spor Kulübü’nden İrem Ateş, 100, 200, 400 ve 800 metre suüstünde şampiyon olarak 4 altın madalya ile bu kategoride en fazla birincilik alan sporcu oldu. Yıldızlar erkek kategorisinde yine İTÜ Geliştirme Vakfı Spor Kulubü’nden Ege Saraç 100, 200, 400 ve 800 metre suüstü disiplinlerinde 4 altın madalya alarak Yıldızlar erkek kategorisinde en çok şampiyonluk kürsüsüne çıkan sporcu oldu.

KÜÇÜKLER, YAŞLARINDAN BÜYÜK BAŞARILARA DAMGA VURDULAR

Küçükler (10-11 yaş) bayan kategorisinde Bakırköy Ata Spor Kulubü’nden Elif Bilge Meydan 50 ve 100 metre suüstü disiplinlerinde şampiyon olarak bu kategoride en çok altın madalya alan sporcu başarısını gösterdi. Küçükler erkekler kategorisinde 2 sporcu, 2’şer altın madalya kazanarak kendi kategorilerinde şampiyonanın birincilik kürsüsüne en çok çıkan isimler oldu. Sakarya Su Sporları Kulubü’nden Alper Kesim 50 metre ve 100 metre suüstü disiplinlerinde, Bahçelievler Belediye Spor Kulubü’nden Emre Aktaş ise 50 ve 100 metre çift palette altın madalya kazandılar.

TSSF Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası’nın son derece heyecanlı mücadelelere sahne olduğunu belirten Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Bu organizasyonla amacımız, geleceğin paletli yüzme sporcuları için ulusal çapta bir rekabet ortamı yaratmaktı. Son derece keyifli ve sorunsuz bir şampiyona oldu. Dereceye giren sporcularımızın gözlerinden öper, onları yürekten kutlarım. Madalya alamayan sporcularımız kesinlikle üzülmesin. Sonraki şampiyonluklarda onların da madalya kürsülerine çıkacağına olan inancım tamdır” dedi.

Doç. Dr. Özen, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü başta olmak üzere organizasyonda desteğini esirgemeyen bütün yetkililere, organizasyon ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

 

Hakkında