Paletli yüzme Dünya Kupasına katılacak olan kulüplerimizin dikkatine

Paletli yüzme Dünya Kupasına katılacak olan kulüplerimizin dikkatine,

Değerli sporcu, antrenör ve veliler,

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan 30 Nisan-01 Mayıs 2016 tarihlerinde Ülkemizin ev sahipliği yapacağı CMAS-Paletli Yüzme Dünya Kupası’ na katılacak olan kulüplerimizin; CMAS Uluslararası Yarış Kuralları (Finswimming Rules 2.3.2.2.e ve 2.3.3.5) gereği sporcuların kullanılabileceği çiftpalet ve mayolar ile ilgili aşağıda yer alan uyarılara dikkat etmesi gerekmektedir.

World Cup yarışmaları, Dünya Sualtı Federasyonu (CMAS) kuralları dahilinde bir uluslararası yarışma olarak düzenlenmektedir. Her ne kadar ülkemizde gerçekleştirilecek olsa da, her World Cup yarışmasında olduğu gibi CMAS kuralları geçerli olacaktır. Bu sebeple, palet ve mayo konusundaki kısıtlamalar konusunda federasyonumuzun ya da yarışma organizasyon kurulunun herhangi bir inisiyatifi bulunmamaktadır.

Onaylı palet listesi dışında herhangi bir paletin Dünya/Avrupa Şampiyonaları ve World Cup yarışlarında kullanılması mümkün değildir.

Mayo konusunda ise, aşağıda bulunan görsel dışında bulunan tüm mayo tiplerinin onaylı listede bulunması gerekmektedir. Görselde bulunan mayo tipleri için herhangi bir marka/model kısıtlaması bulunmamaktadır.

 

TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU