PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARIN SAMSUN’DA BAŞLIYOR

PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARIN SAMSUN’DA BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin bu yılki yarışma programında yer alan Paletli Yüzme Kulüplerarası Büyükler Türkiye Şampiyonası 26-28 Nisan tarihlerinde Samsun’da yapılacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda bayanlar ve erkekler kategorilerinde gerçekleştirilecek müsabakalara 23 kulüpten 58 bayan, 90 erkek olmak üzere toplam 148 sporcu katılacak. A, B ve C yaş gruplarında yarışacak sporcular, 50 ila 1500 metre arasında çeşitli mesafelerde su üstü, çift palet, dip ve tüp branşlarında mücadele edecekler. Şampiyonada 4×100 ve 4×200 bayrak yarışları heyecanı da yaşanacak. Açılış töreni, havuzda bütün sporcuların katılımıyla 26 Nisan Cuma günü saat 15:30’da gerçekleştirilecek.

Paletli Yüzme Kulüplerarası Büyükler Türkiye Şampiyonası’na katılan kulüplere ve sporcularına başarılar dilediğini ifade eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Saat gibi işleyecek bir organizasyon için hazırlıklarımızı tamamladık. Samsunlu sporseverleri yarışmalarımıza bekliyoruz. Eminim yeni Türkiye rekorlarına tanıklık edeceğiz” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, organizasyona verdikleri destekten dolayı, Spor Genel Müdürlüğü’ne, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Samsun Valiliği’ne, Atakum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Atakum Kaymakamlığı, Atakum Belediye Başkanlığı, Spot Toto ve Central Rent A Car’a, özenli çalışmaları nedeniyle de organizasyon ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Büyükler Türkiye Şampiyonası yarışları, youtube’daki TSSF sayfasından canlı olarak yayınlanacak. TSSF youtube kanalı linki: https://www.youtube.com/channel/UCtvFqxdk922xw1ZcEeRSakA

TSSF PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PROGRAMI:

Yer: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atakum Olimpik Yüzme Havuzu/Samsun

Tarih: 26-28 Nisan 2019

Açılış töreni: 26 Nisan Cuma saat 15:30

Yarışmalar:

26 Nisan Cuma saat 09:30-18:00

27 Nisan Cumartesi saat 09:30-18:00

28 Nisan Pazar saat 09:00-14:30

Kapanış ve madalya töreni: 28 Nisan Pazar saat: 14:30 / Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atakum Olimpik Yüzme Havuzu/Samsun

Hakkında