Paletli Yüzme Kulüplerarası Genç-Yıldız-Küçükler Türkiye Şampiyonası Kayseri de başladı.

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan ve 11-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşmekte olan “2022 Paletli Yüzme Kulüplerarası Genç-Yıldız-Küçükler Türkiye Şampiyonası” Kayseri GSİM Olimpiyat Yüzme Havuzunda devam ediyor.

Şampiyonaya 27 kulüp olmak üzere; sporcu, sporcu ailesi ve teknik ekipten yaklaşık 600 kişinin katılımı öngörülmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet TURAL Federasyonumuza yaptığı ziyarette TSSF ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla spor kenti Kayseri’de sualtı sporlarının birçok branşını gerçekleştirebileceğinin bilgisini vermiş ve Federasyon Başkanımız Sayın Oğuz AYDIN Kayseri’yi iade-i ziyaretinde tesisleri yerinde görerek kablolu su kayağı, tekne arkası su kayağı, paletli yüzme, indoor serbest dalış gibi branşlarımızın yapılabileceğini tespit etmiştir.

“2022 Paletli Yüzme Kulüplerarası Genç-Yıldız-Küçükler Türkiye Şampiyonası” ile başlayan ve diğer branşlarımızla da daha kapsamlı şekilde devam edecek olan Kayseri-TSSF işbirliğinin ilk adımı atılmasına katkı sağlayan Sayın Ahmet TURAL Bey’e teşekkür ederiz.

Şampiyona süresince sıcak çorba ve kumanya dağıtacak olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir tarafına billboardlar yerleştirerek 4 gün sürecek olan Şampiyonamızın tanıtımını yapmaktadır.

Katkılarından dolayı Kayseri Valisi Gökmen ÇİÇEK’e, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ’a, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’a, Spor A.Ş. Genel Müdürü Av. İbrahim SOMTAŞ’a,  Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI’ya ve Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Yakup DELİKTAŞ’a teşekkürü borç bilir ve tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.