PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SAMSUN’DA BAŞLADI

TSSF PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SAMSUN’DA BAŞLADI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2017 yılı planlı faaliyet programında yer alan TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası bugün Samsun’da başladı.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda başlayan Türkiye Şampiyonası’nda, 23 spor kulübünden 17 erkek, 14 bayan takımı mücadele ediyor.

Gençler, Ümitler ve Yıldızlar kategorilerinde 3 gün boyunca devam edecek yarışmalarda toplam 120 erkek, 108 bayan olmak üzere toplam 228 sporcu suüstü, çift palet, dip, tüplü ve bayrak yarışlarında şampiyon olmak için mücadele edecekler.

Doç. Dr. Özen: “Paletli yüzmede dünya şampiyonu bir ülkeyiz”

17-19 Şubat tarihleri arasında kulüpler bazında gerçekleştirilen TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nda yeni Türkiye rekorlarının kırılacağını ümit ettiğini söyleyen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Paletli yüzmede geçen yıl dünya şampiyonluğu başarısını yakaladık. Yeteneği ve istikrarlı antrenmanları bir araya getirdiğimizde uluslararası yarışmalarda madalya kürsülerine çıkmak artık hayal değil. Bu başarıya yenilerini ekleyebiliriz. Gerçekleştirdiğimiz şampiyona, geleceğin sporcuları için ciddi bir mücadele, kendilerini tanıma, tartma, varsa eksikliklerini görme ve bunları tamamlama açısından önemli bir rekabet zemini oluşturacak. Bütün kulüplerimize, sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Özen, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası Programı:

Adres: Atakum Olimpik Yüzme Havuzu/Samsun

17 Şubat Cuma: Yarışmalar, 09.00-18.00 arası yapılacak.

18 Şubat Cumartesi: Yarışmalar, 09.00-18.00 arası yapılacak.

19 Şubat Pazar: Yarışmalar, 09.30-18.00 arası yapılacak.

Kapanış ve madalya töreni: 19 Şubat Pazar saat 18.00’de.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında