PALETLİ YÜZME MİLLİ TAKIM KIŞ KAMPI’MIZDA DÜNYA ŞAMPİYONU MACAR MİLLİ SPORCULARI AĞIRLIYORUZ

Paletli yüzmede gençler kategorisinde son yıllarda federasyonumuzun yakaladığı dünya ve Avrupa şampiyonluğu başarıları ve deneyimi, Avrupalı dünya şampiyonu sporcuların ortak çalışma için milli takım kamplarımızı tercih etmesine neden oluyor.

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda 24 Ocak’ta başlayıp halen devam eden ve 2 Şubat’ta sona erecek Paletli Yüzme Milli Takım Kış Kampı’na Macaristan milli sporcuları da katılım sağladı. Macaristan Paletli Yüzme Milli Takım Antrenörü David Kokai yönetiminde, büyük bayanlarda üst üste 12 kez dünya şampiyonu olan Petra Senenszky ve genç erkeklerde dünya şampiyonu olan Alex Mozsar’ın, milli sporcularımızla ortak kamp çalışması yaptığını ifade eden Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar, “Macaristan, geçen yıl da katılım sağlayarak milli sporcularımızla ortak çalışma yapmıştı. İkinci kez milli takım kampımızda bulunuyorlar. Sporcularımızla, Macar misafirlerimiz arasında uluslararası bir deneyim alışverişi söz konusu. İki taraf için de gayet faydalı ve keyifli bir çalışma ortamı yarattık” dedi.

Özgür Alemdar, kış kampını 4 sezondur yaptıklarını, kamp çalışmasındaki amacın, sporcuların performansını takip ederek, bu seneki uluslararası yarışmalara onları daha iyi hazırlamak için olduğunu belirtti.

FEDERASYON BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ÖZEN: “BAŞARILARIMIZ, DAHA DA İSTİKRAR KAZANACAK”

Paletli yüzmede son yıllarda yakalanan uluslararası başarı grafiği ivmesinin yurt dışında dikkat çektiğini söyleyen Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, milli takım kamp çalışmalarıyla bu grafiğin daha da istikrarlı hale getirildiğini vurguladı. Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, dünyaca ünlü Macar milli sporcuların, milli sporcularımızla ortak çalışma yapmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar, Alper Erkmen, Reşit Çevir, Eşref Ayvaz, Ali Göz, Eşref Esen antrenörlüğünde ve Danışman Antrenör Andras Veress eşliğinde yapılan Paletli Yüzme Milli Takım Kış Kampı’nda 6 bayan, 7 erkek sporcu çalışma yapıyor. Serkan Tutgun’un direktörlüğündeki kampta, sporcular her gün 4 saat havuz, 1.5 saat kara antrenmanı ile performanslarını iyileştiriyorlar.

Hakkında TSSF ADMIN